Pierwszy taki dzień otwarty u wojewody kujawsko-pomorskiego. Będą strażacy, policjanci i wyszkolone psy

i

Autor: UW w Bydgoszczy/Pexels

dzień dziecka 2024

Pierwszy taki dzień otwarty u wojewody kujawsko-pomorskiego. Będą strażacy, policjanci i wyszkolone psy

2024-05-27 14:54

1 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim zapanują dzieci. Dzień otwarty potrwa od godziny 10 do 14. To wydarzenie dla wszystkich - zarówno małych, jak i dużych dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Atrakcje szykują się już na wejściu!

  • Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zaprasza na dzień otwarty z okazji Dnia Dziecka.
  • 1 czerwca, od godziny 10 do 14, do gmachu przy ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy może przyjść każdy.

- W strefie przed urzędem zobaczycie pokazy psów policyjnych, radiowóz, a także wóz strażacki, który z pewnością przyciągnie uwagę najmłodszych. Sprawdźcie także swoje umiejętności podczas trafiania wodą w punkt hydronetką, zobaczycie pokazy pierwszej pomocy na stoisku 112, a potem zrelaksujcie się przy stoisku projektu Czysta Bydgoszcz - zapowiadają urzędnicy.

Dzień Dziecka i dzień otwarty w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy

Tego dnia przed urzędem pojawi się mammobus. Panie w wieku 45-74 lat, które w ostatnich 24 miesiącach nie miały wykonywanej mammografii, będą miały okazję zrobić profilaktyczne badanie w ramach programu profilaktyka raka piersi finansowanego przez NFZ. W urzędzie będzie można spotkać się z przedstawicielami NFZ, którzy wykonają badania ciśnienia oraz analizę składu ciała, a także przekażą wiele cennych informacji na temat profilu zaufanego i Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Kartę EKUZ, przydatną podczas wyjazdów zagranicznych, będzie można otrzymać na miejscu!

W sali Bydgoskiego Marca najmłodsi odkryją swoją kreatywność podczas warsztatów dekorowania doniczek, tworzenia naturalnych kosmetyków oraz herbat. Będą też animacje oraz konkursy z nagrodami. Na dzieci czekać będzie także ścianka do zdjęć, stoisko z balonami, gry oraz zabawa w zamykanie w bańce.

- Dla wszystkich ciekawych świata kryminalistyki przygotowaliśmy pokój, gdzie będzie można porozmawiać z technikami i pobrać odciski palców - zapowiadają organizatorzy. - Podczas wydarzenia, pierwszy raz umożliwimy także zwiedzanie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który monitoruje stan bezpieczeństwa na obszarze województwa, a także koordynuje dyspozycyjność i gotowość sił i środków ratowniczych.

To będzie też okazja do rozmowy z wojewodą Michałem Sztyblem.

- Po raz pierwszy organizujemy dla państwa dzień otwarty w urzędzie wojewódzkim - mówi Michał Sztybel. - Chcemy podkreślić, jak ważna jest dla nas otwartość i transparentność w relacjach z mieszkańcami. To będzie okazja, by zobaczyć naszą pracę od środka i przekonać się, jak działamy na co dzień. Osobiście zapraszam na spotkanie i bezpośrednią rozmowę - dodaje.

Trwa remont ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy