interwencja

Po naszej interwencji skatepark w Bydgoszcz będzie naprawiony. Społecznicy chcą czegoś więcej [ZDJĘCIA]

2024-04-26 14:41

- Tak obecnie prezentuje się stan techniczny skateparku Astoria. Kto będzie odpowiadał za wypadek, jeśli ktoś wpadnie w taką dziurę? - pytają społecznicy i pokazują nam zdjęcie, na którym widać, że z tych ramp nikt rozsądny korzystać już nie powinien. Zapytaliśmy o plan naprawczy w urzędzie miasta. Jest reakcja!

Społecznicy oraz miłośnicy rolek, deskorolek i hulajnóg zgłosili pomysł modernizacji skateparku przy ul. Unii Lubelskiej/Żeglarskiej w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt nazwali SkatePark Astoria.

Czy będzie zmodernizowany SkatePark Astoria? Ludzie wybrali ten projekt w ramach BBO

  • Wyniki głosowania w BBO ogłoszono ponad 5 miesięcy temu.
  • W informacji o wybranych do realizacji zadaniach jest adnotacja, że pomysł będzie mógł być realizowany po sprawdzeniu możliwość realizacji za dostępne środki.
  • To oznacza, że trzeba było sprawdzić, czy projekt jest możliwy do zrealizowania w ograniczonym zakresie (jeśli tak, zgodę na realizację zadania wyraża Zespół ds. weryfikacji projektów BBO, wnioskodawca zadania oraz Rada Osiedla).

Miasto: Dołożymy starań, by proces przebiegał bez zwłoki

- Po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień zadanie zostało wpisane do budżetu miasta i będzie realizowane przez wydział inwestycji - informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka bydgoskiego ratusza. - Do modernizacji obiektu konieczne jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, która będzie stanowiła podstawę do działań modernizacyjnych. Kolejny krok to wybór wykonawcy w przetargu. Będziemy dokładać starań, żeby cały proces przebiegał bez zwłoki - podkreśla.

Na tym bydgoskim skateparku strach jeździć. Rampy są dziurawe, wystają gwoździe

Pomysłodawcy boją się, że te środki pochłonie inflacja, zanim dojedzie co do czego. Tymczasem istniejący w tym miejscu skatepark niszczeje.

- Kto będzie odpowiadał za wypadek jeśli ktoś wpadnie w taką dziurę? Wydawałoby się, że pogarszający się stan techniczny powinien nadać priorytet temu projektowi... - mówią społecznicy skupieni wokół projektu SkatePark Astoria.

Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają naprawy na skateparku w Bydgoszczy. Jest data!

Byliśmy na miejscu i obejrzeliśmy każdą dziurę, a jest ich sporo. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii.

Zapytaliśmy też miejskich urzędników, co z tym fantem zrobią.

- 17 kwietnia inspektor z Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UMB przeprowadził wizję w terenie - stwierdzono uszkodzenie 3 płyt ramp oraz brak 4 elementów, które nie wpływają na funkcjonalność obiektu - mówi Marta Stachowiak. - Wykonawca odpowiedzialny za utrzymanie tej infrastruktury czeka na dostawę zamówionych płyt do wymiany i uzupełnienia uszkodzonych elementów. Jeśli termin dostawy nie ulegnie zamianie, prace naprawcze zostaną wykonane do końca przyszłego tygodnia (do 28 kwietnia - przyp. red.). - dodaje.

Wiosenny spacer po bydgoskim Ogrodzie Botanicznym UKW