atak

Po ulicach Bydgoszczy biega mężczyzna z siekierą. Policjanci jeszcze go nie namierzyli

2024-05-29 15:15

Drzwi do klatki w bloku przy ul. Karpackiej 39 w Bydgoszczy są wybite. To robota mężczyzny, który biegał po ulicach z siekierą i siał postrach. Kiedy ktoś wezwał policję, spłoszył się. Teraz jest poszukiwany.

Mieszkańcy Wzgórza Wolności w Bydgoszczy ostrzegają w sieci mieszkańców innych dzielnic. Nocą z 26 na 27 maja pod ich blokami biegał niebezpieczny mężczyzna wymachujący z siekierą. Upust agresji dał na przeszklonych drzwiach do klatki schodowej jego z bloków przy ul. Karpackiej 39.

- Na szczęście nikomu nic się nie stało - mówi kom. Lidia Kowalska. - Dostaliśmy zgłoszenie, a kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy już tylko osobę, która nas zawiadomiła. Mężczyzna zdążył się oddalić. Szukamy go, w sprawę jest zaangażowany także dzielnicowy. Jeśli ktoś wie cokolwiek, co mogłoby pomóc znaleźć sprawcę, może skontaktować się z komisariatem na Szwederowie lub inną jednostką policji - dodaje.

Drzwi bloku są zniszczone. Na tym, czy agresor odpowie za wykroczenie, czy za zniszczenie zaważy kwota, na jaką zostanie wyceniona szkoda. W obu przypadkach sprawca jest ścigany na wniosek poszkodowanego, dlatego policjanci są w ścisłym kontakcie z dzielnicowym i osobą zgłaszającą.

Trwa remont ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy