policja

i

Autor: pixabay

Pobił policjantów. Wcześniej wybił szyby w samochodzie i groził kobiecie

2022-11-24 12:00

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności 33-latkowi który zaatakował interweniujących policjantów. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce po tym, jak otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna zdemolował jej samochód, a następnie kierował groźby karalne.

Dyżurny golubsko-dobrzyńskiej policji, otrzymał zgłoszenie od mieszkanki powiatu w niedzielę, 20 listopada. Zgłaszająca poinformowała funkcjonariusza o celowym uszkodzeniu jej pojazdu, którego dokonał nieznany mężczyzna.

Gdy mundurowi przybyli na miejsce zastali znanego im z wcześniejszych interwencji 33-latka. Jak się okazało, agresor, powybijał wszystkie szyby w pojeździe zgłaszającej oraz groził jej.

- W momencie, gdy mundurowi wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem, ten stał się jeszcze bardziej agresywny – informuje asp. Justyna Skrobiszewska, KPP w Golubiu-Dobrzyniu. - Zaatakował ich, a nawet usiłował poddusić jednego z policjantów.

Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny

Mężczyzna został szybko ubezwłasnowolniony. Trafił do policyjnego aresztu, był trzeźwy. W poniedziałek (21 listopada) zostały mu przedstawione zarzuty. Mężczyzna odpowie między innymi za uszkodzenie mienia, groźby karalne, a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów.  

We wtorek, 22 listopada 33-late został doprowadzony do Prokuratora Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu, który zastosował wobec niego poręczenie majątkowe, dozór policyjny, a także zakaz opuszczania kraju.