Ranking najlepszych miast do życia 2024. Na jakim miejscu znalazła się Bydgoszcz?

i

Autor: Dawid Piątkowski

wokół nas

Ranking najlepszych miast do życia 2024. Na którym miejscu znalazła się Bydgoszcz?

2024-05-05 21:05

Portal Business Insider ponownie opublikował zestawienie miast wojewódzkich, oceniając je pod kątem atrakcyjności dla życia. Bydgoszcz zajęła wysoką pozycję w rankingu i znalazła się tuż za miastami takimi jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Szczegóły poniżej.

Jak podaje bydgoszcz.pl- autorzy badania skoncentrowali się na trzech kluczowych wskaźnikach ekonomicznych oraz trzech aspektach pozafinansowych. Analizowali dane dotyczące bezrobocia, wynagrodzeń i cen nieruchomości wtórnych, a także wzięli pod uwagę dostęp do opieki zdrowotnej, poziom przestępczości i jakość powietrza.

Bydgoszcz zajęła szóste miejsce w rankingu. Miasto wyróżniło się szczególnie pod względem dostępności mieszkań (4. miejsce) i jakości powietrza (5. miejsce). Miasto uplasowało się również wysoko pod względem niskiego poziomu przestępczości, zajmując szóstą pozycję, a jedynie nieco niżej w kategorii bezrobocia.

W całym rankingu najwyżej oceniony został Olsztyn, wyprzedzając Lublin, Gdańsk i Poznań. Bydgoszcz znalazła się natomiast za miastami takimi jak Warszawa, Szczecin, Kraków, Łódź i Wrocław.

Jak informują twórcy rankingu wszystkie statystyki pochodzą z oficjalnych źródeł takich jak: Główny Urząd Statystyczny (bezrobocie, przeciętne wynagrodzenie, przestępczość), Narodowy Fundusz Zdrowia (dostępność lekarzy), Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (jakoś powietrza) i portal Morizon.pl (ceny mieszkań).

Na dnie Młynówki przeleżał pewnie z 200 lat. Bydgoszczanin wyłowił go wielkim magnesem 

Od "Złotopolskich" do "Na dobre i na złe". Tak na przestrzeni lat zmieniał się Tomasz Ciachorowski