Kamienicę z numerem 7. wzniesiono około 1887 roku na planie zbliżonym do prostokąta. Pierwszym właścicielem był piekarz H. Marckmann. Środkowa część trzykondygnacyjnego budynku zaakcentowana została ryzalitem. Umieszczono w nim smukły portal wejściowy. Pod linią dachu warto zwrócić uwagę na elegancki długi poziomy fryz. Elewację zdobią również rozbudowane naczółki okienne, boniowanie i gzymsy.
Budynek pełni funkcje mieszkalno-usługową. Na parterze funkcjonuje od wielu lat bar z daniami kuchni wietnamskiej. Po remoncie na elewacji dominuje kolor beżowy. Architektoniczne detale podkreślono bielą. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace przy fundamentach.
Tylko w tym roku prace zlecono przy kilku innych budynkach i obiektach wzdłuż ul. Śniadeckich. Wypiękniały elewację kamienic z numerami 29 ,42 i 47. Prace konserwatorskie prowadzono przy kościele na pl. Piastowskim. W poprzednich latach odrestaurowanych zostało kilka innych fasad, dzięki czemu ulica Śniadeckich to znów doskonałe miejsce na podziwianie kunsztu bydgoskich architektów działających w Bydgoszczy na przełomie XIX i XX wieku.
Dwa lata temu rozpoczęła się także restylizacja ulicy, która docelowo na całej długości otrzyma nowe chodniki i oświetlenie w formie pastorałów. W pierwszym etapie chodniki zgodne z historycznym, wzorem zyskał odcinek od ul. Gdańskiej do Pomorskiej.
Informacja prasowa