LGBT

i

Autor: unsplash, zdjęcie ilustracyjne

wokół nas

Szkoły w Toruniu bardziej przyjazne LGBT niż w Bydgoszczy? Tak wskazują rankingi. Od kilku dobrych lat

2024-06-03 14:42

Bydgoska „dziewiątka”, „piątka”, a także Technikum Elektroniczne – to najbardziej przyjazne LGBT szkoły na terenie Bydgoszczy w 2024 r. Jednakże w tegorocznym rankingu regionalnym to nie bydgoska placówka znalazła się na pierwszym miejscu. Po raz kolejny z rzędu na pierwszym miejscu znalazła się szkoła z Torunia. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w czołówce znalazły się tylko placówki z miasta Kopernika. Bydgoszczy przypadło dopiero czwarte miejsce. Szczegóły poniżej.

Szkoły w województwie kujawsko-pomorskim są coraz bardziej tolerancyjne. Ranking szkół przyjaznych LGBT pokazuje, że w regionie na podium znajdują się placówki bydgoskie i toruńskie. W czołówce są dwie szkoły z Bydgoszczy i jedna z Torunia.

- W naszym regionalnym zestawieniu na pierwszym miejscu znalazło się Niepubliczne Liceum Sztuk Plastycznych w Toruniu jako szkoła przyjazna i zaangażowana. To liceum też trafiło jako 29 w rankingu w skali kraju. Na drugim miejscu u nas w regionie IX Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy i na trzecim miejscu V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy - podał Wiktor Kapłanowski, koordynator regionalny rankingu w rozmowie z redaktorem bydgoskiego Radia Eska, Dawidem Olszewskim.

Na czwartym miejscu w rankingu wojewódzkim znalazł się jeszcze Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy.

W zeszłym roku także toruńska placówka mogła poszczycić się pierwszym miejscem w rankingu regionalnym. Na pierwszym miejscu znalazło się wówczas Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z Torunia. Na drugim III LO również w Toruniu.

Na trzecim miejscu – I LO w Toruniu, a na czwartym i piątym miejscu szkoły z Bydgoszczy, czyli I LO oraz Szkoła Techniczna przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego.

To nadal nie koniec! W 2022 roku III Liceum Ogólnokształcące imienia Samuela Bogumiła Lindego w Toruniu było jedyną szkołą w całym województwie, która załapała się do pierwszej dziesiątki najbardziej tolerancyjnych placówek edukacyjnych w kraju.

Wyniki Rankingu Szkół Przyjaznych LGBT mogą być ważne dla uczniów, którzy planują kolejne etapy edukacji i wybierają szkoły, do których chcą pójść.

Trwa remont ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy