To Multikino czy Geant? Rozpoznasz jaka to ulica w Bydgoszcz po starych fotografiach? QUIZ

i

Autor: zdjęcia z archiwów P.W. COMFORT/pixabay

QUIZ

To Multikino czy Geant? Rozpoznasz jaka to ulica w Bydgoszczy po starych fotografiach? QUIZ

2024-06-04 8:24

Zdjęcia, które przygotowaliśmy mają co najmniej kilkadziesiąt lat. Niektóre z nich pochodzą z końca lat dziewięćdziesiątych, a inne zostały wykonane blisko lub ponad sto lat temu. Wszystkie fotografie przedstawiają Bydgoszcz, a niektórych spośród tych, którzy uwiecznili te fragmenty miasta już nie ma wśród nas od dawna. Pozostawili po sobie jednak pamiątkę. Czy rozpoznasz te miejsca? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz!

Dokładnie w 1826 roku, z okna La Gras zostało wykonane pierwsze na świecie zdjęcie. Proces naświetlania obrazu trwał aż osiem godzin. Fenomen fotografii szybko się rozprzestrzenił po całym globie, docierając także do Polski. Wkrótce czas naświetlania skrócono do półtorej godziny.

Fotografie stały się wkrótce powszechnym zjawiskiem, umożliwiając nam odkrywanie, jak dawniej wyglądał świat, w tym miejsca, które mają dla nas szczególne znaczenie i są nam bliskie. Dla przykładu – miasta, w których mieszkamy, sąsiednie ulice, parki i budynki.

Przygotowaliśmy album dziesięciu fotografii fragmentów Bydgoszczy. Najstarsze wykonano w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku, a najnowsze sto lat później – w latach dziewięćdziesiątych wieku XX. Czy rozpoznasz jaka to ulica w Bydgoszczy? Sprawdź się w naszym quizie!

Rozpoznasz jaka to ulica w Bydgoszczy po starych fotografiach? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakim miejscu znajdowała się niegdyś ta restauracja?
W jakim miejscu znajdowała się niegdyś ta restauracja?
Chabrowa łąka na Podkarpaciu