samolot

i

Autor: pixabay

Ukrywał się przez 18 lat w Wielkiej Brytanii. Wystarczyło raz przylecieć do Polski

2023-03-01 7:39

Był poszukiwany czterema listami gończymi. I to nie od tygodni czy miesięcy, a od… 18 lat. 52-latek z województwa kujawsko-pomorskiego ukrywał się przez cały ten czas w Wielkiej Brytanii. Wystarczyło jednak, że raz odwiedził Polskę – w styczniu tego roku. Nieprędko wróci teraz na zielone wyspy. Mężczyznę namierzyła i zatrzymała policja.

Mężczyzna został zatrzymany, gdy wrócił do kraju. W styczniu bieżącego roku policjanci wydziału kryminalnego z mogileńskiej komendy ustalili miejsce pobytu 52-latka. Był on od niemal dwóch dekad poszukiwany czterema listami gończymi za przestępstwa związane z oszustwami. Chcąc uniknąć wymierzonej kary, mężczyzna przez 18 lat ukrywał się przed organami ścigania na terenie Wielkiej Brytanii.

Jak udało się ustalić funkcjonariuszom - poszukiwany miał przyjechać na kilka dni w swoje rodzinne strony. Znając lokalizację, kryminalni postanowili go uprzedzić. W Zjawili się na terenie wytypowanej posesji w środę, 25 stycznia. Posiadając rysopis mieszkańca Kujawsko-Pomorskiego, natychmiast podjęli czynności, by go zatrzymać.

- Po wejściu do środka zastali mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. 52-latek był bardzo zaskoczony widokiem policjantów, nie spodziewając się zupełnie ich wizyty – informuje asp. szt. Tomasz Bartecki KPP Mogilno.

Maryla Rodowicz zdradza swoje sekrety w "The Voice Senior"

Mężczyznę doprowadzono do komendy policji w Mogilnie. Następnie został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę 3 lat pozbawienia wolności.

- Pomimo znacznego upływu czasu nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przed laty liczne oszustwa – dodaje rzecznik mogileńskiej policji.