Putin

i

Autor: YouTube/screen

Kino

Vega stworzył film o Putinie. Wykorzystano technologię AI. Jest data premiery i trailer!

2024-04-25 14:46

Publiczność licząca blisko 3,2 miliarda ludzi będzie miała już niebawem okazję obejrzeć fabularną biografię Władimira Putina. Film przedstawiający postać rosyjskiego dyktatora, w reżyserii Patryka Vegi, stworzony przy użyciu sztucznej inteligencji (AI) ma trafić do kin na całym świecie 26 września 2024 roku. Produkcja zostanie zaprezentowana w 35 krajach, w tym w USA i Indiach. Szczegóły poniżej.

Premierowy zwiastun filmu „Putin” zapowiada 60-letnią fabularną biografię rosyjskiego lidera, analizę jego życia i psychiki. Dzięki zaawansowanym technologiom filmowym, produkcja przedstawia Putina w sposób niezwykle realistyczny, co pozwala widzom obserwować dyktatora w najbardziej osobistych momentach życia.

- Nie mogliśmy zaprosić Putina do studia, by wykonać z nim 20 tysięcy ujęć - mówi reżyser Patryk Vega - a dostępne w sieci materiały archiwalne nie pozwalają na wytrenowanie modelu w technologii deepfake w najwyższej rozdzielczości dedykowanej dla filmu kinowego. W konsekwencji tego po blisko dwóch latach prac stworzyliśmy własną pionierską technologię napędzaną AI, która pozwoliła nam stworzyć filmową postać bez posługiwania się modelem prawdziwego człowieka.

Produkcja powstawała m.in. w Federacji Rosyjskiej, Ukrainie, Izraelu, Syrii, Jordanii i Polsce. Film kręcono 3 lata. Choć produkcja ma przedstawić całe życie rosyjskiego dyktatora, akcja filmu równolegle odgrywa się w zgodzie z aktualnymi wydarzeniami politycznymi, ukazując je także w kontekście konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

W celu wzmocnienia realizmu, jakiego ma doświadczyć widz, reżyser Patryk Vega nawiązał współpracę z operatorami filmowymi z Ukrainy. Ci ostatni rejestrowali autentyczne zdarzenia, takie jak bombardowania miast czy starcia żołnierzy, aby wkomponować je w produkcję.

- „Putin” nie jest tylko filmem. To odpowiedź na globalne dążenie do zrozumienia motywacji i działania jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnej polityki. Misją mojej produkcji jest przekazanie widzom „instrukcji obsługi” Putina, aby zmniejszyć strach i niepewność dominujące w dzisiejszym świecie - dodaje Patryk Vega.

Wrak Race Białystok