W 2024 roku ruszy połączenie kolejowe Bydgoszcz-Praga. Pociąg ma kursować kilka razy dziennie

i

Autor: Dawid Olszewski, pixabay

Podróże

W 2024 roku ruszy pociąg Bydgoszcz-Praga. Ma kursować kilka razy dziennie. Znamy rozkład połączenia kolejowego!

2024-07-21 10:06

Jeszcze w 2024 roku bydgoszczanie będą mogli dojechać do Pragi pociągiem. Zgodnie z nowym projektem rozkładu jazdy, bezpośrednie połączenie Trójmiasto-Praga przez Bydgoszcz ma kursować nawet cztery razy dziennie. Szczegóły poniżej.

Jak ogłosił wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski kilka miesięcy wcześniej, od 22 czerwca w Kujawsko-Pomorskiem rusza nowe wakacyjne połączenie.

Pociąg „Rybitwa” zapewnia pasażerom komfortowe warunki podróży, w tym klimatyzację, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz dostęp do wi-fi. Cena biletu w obie strony wynosi zaledwie 47 złotych.

Podróż z Torunia do Kołobrzegu trwa około 5 godzin, a z Bydgoszczy do Kołobrzegu - 4 godziny i 25 minut. Pociąg zatrzymuje się także w Nakle nad Notecią, Pile, Jastrowiu, Szczecinku, Białogardzie i Karlinie.

To jednak nie jedyne niespodzianki! Jak informowała Metropolia Bydgoska, w tym roku czeka nas jeszcze jedno ciekawe połączenie. Bydgoszczanie będą mogli pojechać bezpośrednio do stolicy Czech.

Od grudnia uruchomione ma zostać połączenie Trójmiasta z Pragą przez Bydgoszcz, a obsługiwać je będą Koleje Czeskie. Jak podał portal, przewoźnik przedstawił projekt rozkładu jazdy nowego połączenia kolejowego Baltic Express. Zgodnie z planem, pociąg kursujący na trasie z Pragi do Bydgoszczy będzie odjeżdżał codziennie o godzinach: 7:00, 11:00, 15:00 i 19:00.

W przeciwnym kierunku, z Gdyni, pociągi będą wyruszać o godzinach: 4:00, 8:00, 12:00 oraz 24:00. Na chwilę obecną cena biletów nie została jeszcze podana do informacji.

Umiesz rozpoznać rejestracje z Kujawsko-Pomorskiego? Tylko ekspert zdobędzie 10/10

Pytanie 1 z 10
Jaką tablicę rejestracyjną mają kierowcy z Aleksandrowa Kujawskiego?
Sekretne życie Eweliny Flinty. Ocean tajemnic…