W Bydgoszczy zobaczymy więcej balansujących rzeźb. Wyszły z tej samej pracowni co „Przechodzący przez rzekę” zawieszony nad Brdą

i

Autor: Fot. Bartek Kędziora/D. Witt

wydarzenia

W Bydgoszczy zobaczymy więcej balansujących rzeźb. Wyszły z tej samej pracowni co „Przechodzący przez rzekę” zawieszony nad Brdą

2024-04-26 14:43

Od 27 kwietnia będziemy mieli okazję podziwiać wystawę rzeźb balansujących autorstwa Jerzego Kędziory w Młynach Rothera. To wydarzenie związane jest z 20. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Kędzior jest również twórcą „Przechodzącego przez rzekę” - balansującej rzeźby zawieszonej nad Brdą w pobliżu mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy. Została odsłonięta 1 maja 2004 roku z okazji wejścia Polski do UE.

1 maja będziemy świętować dwudziestą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz dwudziestą rocznicę odsłonięcia wspomnianego symbolu tego wydarzenia. Z tej okazji Młyny Rothera zachęcają do oderwania się na chwilę od ziemi, aby podziwiać zawieszoną w przestrzeni wystawę rzeźb balansujących autorstwa Jerzego JotKa Kędziory.

Przygotowanie wystawy wymagało zaangażowania wielu osób, a efekt jest niesamowity.

Na wernisażu w Bydgoszczy będzie rzeźbiarz Przechodzącego przez rzekę

- Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Młynów, spaceru i chociaż na moment oderwania wzroku od ziemi. Zapraszamy do rozejrzenia się po okolicy w poszukiwaniu zawieszonych w przestrzeni rzeźb – mówi Jakub Łyczek, główny specjalista ds. programowych Młynów Rothera. - To doskonała okazja do zapoznania się z wyjątkowym dorobkiem artystycznym Jerzego Kędziory oraz zrozumienia, że tworzenie artystycznych rzeźb nie byłoby możliwe bez wiedzy z zakresu nauk ścisłych - dodaje.

  • Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia o godzinie 13 w holu głównym Młynów Rothera.
  • Podczas tego wydarzenia obecny będzie sam artysta Jerzy Kędziora oraz przedstawiciele fundacji Art Balance.
  • Wystawa będzie otwarta do 24 października 2024 roku.
Wiosenny spacer po bydgoskim Ogrodzie Botanicznym UKW