Wakacje w bibliotece? W Bydgoszczy atrakcji i wydarzeń dla dzieci będzie co niemiara. Wszystkie darmowe!

i

Autor: Biblioteka na Jachcicach/Biblioteka Londynek

wakacje 2024

Wakacje w bibliotece? W Bydgoszczy atrakcji i wydarzeń dla dzieci będzie co niemiara. Wszystkie darmowe!

2024-06-20 10:03

Warsztaty, wycieczki, twórcze i aktywne zajęcia. To wszystko i całkiem za darmo czeka na dzieci i młodzieży podczas wakacji w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy i jej filiach w całym mieście. Będzie nawet wyprawa do Apteki pod Łabędziem i spalarni odpadów!

Biblioteka Główna wraz z bibliotekami osiedlowymi przygotowały wakacyjny cykl zajęć.

Letnia Akademia Recyklingu. Bezpłatne zajęcia dla dzieci w Bydgoszczy

To już trzecia edycja Letniej Akademii Recyklingu. Organizują ją Czysta Bydgoszcz i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. To cykl wakacyjnych zajęć ekologicznych dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat i ich opiekunów.

- Aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, w tym roku rozszerzamy swój zasięg o wybrane biblioteki osiedlowe. Wykłady, warsztaty i prowadzący dany temat będą zawsze takie same – informują organizatorzy.

Podczas spotkania przewidziano poczęstunek oraz różne atrakcje dodatkowe. Na zajęcia obowiązują zapisy - tel. 512 806 564 (tydzień przed datą planowanego spotkania) oraz limit miejsc. Zajęcia są bezpłatne.

Warsztaty recyklingowe i wykłady„Łaaa, robak! Rzecz o żyjątkach niewielkich”, „Zielona Bydgoszcz? Bez lipy”, „Zwierzęcy terapeuci na start”, „Co szumi i hasa w naszych lasach” – to tylko nieliczne przykłady zaplanowanych warsztatów recyklingowych i wykładów.

Organizatorzy tegorocznej wakacyjnej przygody z biblioteką zaplanowali 9 i 11 lipca wycieczkę do Apteki pod Łabędziem na zajęcia „Apteczny kram pełen skarbów” a 13 oraz 14 sierpnia do bydgoskiej spalarni odpadów.

W bydgoskiej bibliotece obejrzymy bajki na strychu

Filmowe wakacje z projektorem dla dzieci

Podczas wakacji uruchomione zostaną przedpołudniowe seanse dla dzieci na strychu. Biblioteka oferuje tytuły zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów, które rozśmieszą, rozbawią i wzruszą. Biblioteka na seanse filmowe zaprasza w każdy poniedziałek i środę (od 1 lipca do 28 sierpnia) o godz. 10. Grupy zorganizowane obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel.: (52) 33-99-227.

Zajęcia edukacyjno-plastyczne w bibliotekach osiedlowych

Osiedlowe biblioteki przygotowały bogatą ofertę wakacyjnych zajęć dla dzieci i ich opiekunów, m.in.:

  • tworzenie magicznych kostek, czyli warsztaty mydlarskie,
  • muzyczne podróże w czasie - warsztaty przeprowadzone na podstawie wierszy Izabelli Klebańskiej ze zbiorku pt.: „Operowe stra...aaa...achy",
  • zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają własny komiks,
  • „Odkrywamy kosmos z profesorem Astrokotem” – zajęcia edukacyjno-plastyczne na podstawie serii książek Dominica Wallimana i Bena Newmana, podczas których dzieci poznają ciekawostki o kosmosie, wykonają statek kosmiczny oraz wezmą udział w zabawach z wykorzystaniem interaktywnej podłogi,
  • „Podróż do wnętrza Ziemi” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci inspirowane powieścią Juliusza Verne.
  • „Wakacje pełne wrażeń. Dinozaury górą!”, czyli zajęcia edukacyjno-plastyczne podczas których uczestnicy zajęć poznają wiadomości o prehistorycznych gadach oraz wykonają ich maski.

Każda z bibliotek osiedlowych przygotowała indywidualny program zajęć, na niektóre z nich obowiązują zapisy i limit miejsc, szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia.

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?
Runmageddon w Bydgoszczy 2024. To rywalizacja dla prawdziwych twardzieli!