Wielkie grillowanie i muzyczna feta. Studenci robią Blokadę Łużyka

i

Autor: Samorząd Studencki UKW

impreza

Wielkie grillowanie i muzyczna feta. Studenci UKW robią Blokadę Łużyka

Blokadę Łużyka już 19 raz organizują studenci UKW w Bydgoszczy. To piknik, wspólne grillowanie i zabawa przy dobrej muzyce. Choć już od 10 lat nie jest organizowana na ul. Łużyckiej, tylko w Campusie Głównym UKW przy ulicy Chodkiewicza, nazwa ma tak silny wydźwięk i tradycje, że została.

Przed nami kolejna Blokada Łużyka. Poza piknikową atmosferą i wspólnym biesiadowaniem, organizatorzy (Samorząd Studencki UKW w Bydgoszczy) zapewniają też sporą dawkę muzyki. 

Na scenie DJ-skiej za konsolą stanie prosto DJ MAX. Rockowe brzmienie zapewni AntyRefleks, czyli Maurycy, Młody, Poniat, Wiktor, Kuba i Patryk, grupa przyjaciół z Żyrardowa. Ma na koncie single takie jak: „Ten Stan”, „Choroba miłości” czy „Fabryka Marzeń”.

RefMain to młoda krew rapowej sceny muzycznej, a zarazem student Wydziału Edukacji Muzycznej na UKW. W 2021 roku podjął współpracę z jedną z największych polskich wytwórni, Asfalt Records, a jego utwór „Streszczenie” wyświetlono ponad 1,8 mln razy.

Julian Prus, który również jest studentem Wydziału Edukacji Muzycznej, to wokalista, multiinstrumentalista i bluesman z krwi i kości. Można go usłyszeć w singlach takich jak: „Pies na życie” czy „Trudne Pytania”.

Sarius to główna gwiazda tegorocznej blokady. Jest jednym z reprezentantów polskiej sceny hip-hopowej. Stworzył takie hity jak „Załatani”, „Wiking” czy „Sam”.

  • Start piknikowej imprezy: 30 maja o godz. 17.
  • Na chętnych czekać będą kiełbaski i jednorazowe grille.
  • Początek koncertu głównej gwiazdy: godz. 21.15.