mat. policji

i

Autor: mat. policji

wokół nas

17 nietrzeźwych kierowców na autostradzie A1 w Kujawsko-Pomorskiem. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy

2024-05-23 15:01

Policjanci z Kujawsko-Pomorskiego, wraz z funkcjonariuszami z Pomorskiego, przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców na bramkach autostradowych. Akcja, pod hasłem "Trzeźwa autostrada", miała na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców. Spośród ponad 2 900 skontrolowanych kierowców, 17 zakończyło podróż po spotkaniu z funkcjonariuszami.

Policjanci z Torunia, Włocławka, Grudziądza, Świecia, Chełmna i Aleksandrowa przeprowadzili kontrole kierujących pojazdami w poniedziałek, 20 maja. Akcja policyjna trwała od 5:00 do 9:00. Uczestniczyli w niej również funkcjonariusze z województwa pomorskiego, którzy przeprowadzali kontrole trzeźwości na północnym odcinku autostrady A1.

- Do działań zaangażowano nie tylko funkcjonariuszy ruchu drogowego, ale również policjantów z innych pionów. Wszystko po to, by przeprowadzić je sprawnie, zwracając uwagę również na płynność ruchu. Celem działań było ujawnienie i eliminowanie,  jak największej liczby nietrzeźwych kierujących oraz pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu – informuje podkom. Remigiusz Rakowski, KWP Bydgoszcz.

W ciągu zaledwie czterech godzin funkcjonariusze skontrolowali aż 2 930 kierowców. Niestety, 17 z nich prowadziło pod wpływem alkoholu – 5 w stanie nietrzeźwości i 12 po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy i wykluczyli ich z dalszej jazdy.

Funkcjonariusze ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Barbara Schett o Idze Świątek przed Roland Garros | Super Tenis