Zaginiecie

i

Autor: mat. policji, pexels

Policja

88-latka ze Śląska zgubiła się w lesie w Kujawsko-Pomorskiem. Nie miała przy sobie telefonu

2023-09-19 15:12

88-letnia mieszkanka województwa śląskiego spędzała wypoczynek w rejonie Śliwic (woj. kujawsko-pomorskie). Tam udała się do lasu na grzyby i nie wróciła do miejsca pobytu. Rodzina najpierw szukała bliskiej na własną rękę, następnie zawiadomiła policję. Kobieta odnalazła się półtorej godziny od zgłoszenia. Szczegóły poniżej.

We wtorek, 12 września około 20:15 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tucholi otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 88-letniej kobiety. Seniorka poszła do lasu na grzyby o godzinie 17:00 i nie powróciła na noc do miejsca przebywania. Rodzina przez kilka godzin próbowała na własną rękę odnaleźć bliską. Po kobiecie nie było jednak śladu. 88-latka nie miała przy sobie telefonu komórkowego. Ostatecznie o zaginięciu powiadomiono policję.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Tucholi oraz podległych posterunków.

- Dzielnicowi z Gostycyna asp. Artur Przymuszała oraz st. sierż. Paweł Spychał ustalili rysopis kobiety oraz obszar w jaki mogła się udać – informuje rzecznik tucholskiej policji.

Funkcjonariusze wytypowali i sprawdzili kilka miejsc w lesie w rejonie Śliwic.

- Dzięki ich dobrej znajomości topografii terenu właśnie w jednym z nich, pomimo pory nocnej, odnaleźli zaginioną kobietę. 88-latka była wymęczona, ale nie wymagała pomocy medycznej. Odnaleziona kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że będąc w lesie straciła orientacje w terenie i nie mogła odnaleźć drogi powrotnej – dodaje rzecznik tucholskiej policji.

Dzięki szybkim oraz odpowiednim działaniom funkcjonariuszy kobieta cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziny.

Wieczorny Express - gen. Komornicki