wandale

Bydgoszczanie szli jak po swoje, nie przepuścili nawet drzewku. Na koniec łup wrzucili do rzeki

2024-06-15 17:19

Było ich trzech, a w krwi jednego z nich - promile. Dewastowali wszystko, co spotkali na swojej drodze. Ukradli rower tylko po to, by go wrzucić do rzeki. A na koniec jeden z nich oddał mocz na pomnik Walki i Męczeństwa.

Był wczesny niedzielny poranek, 9 czerwca. Strażnicy miejscy obsługujący monitoring ok. godz. 4.45 zauważyli trzech mężczyzn, którzy na płycie Starego Rynku zniszczyli kwiaty w doniczkach. Jeden z nich wyrwał drzewko z doniczki.

- O zdarzeniu został powiadomiony dyżurny policji - opisują strażnicy miejscy.

Wandale w centrum Bydgoszczy

Dwóch mężczyzn skierowało się w stronę ul. Farnej. Tam przywłaszczyli sobie rower i odjechali na nim w stronę ul. Przyrzecze, chyba tylko po to, żeby wrzucić go do Brdy. Potem poszli w kierunku opery. Przy amfiteatrze znów zdewastowali roślinę w donicy. Policjanci zatrzymali ich pod mostami Solidarności. Funkcjonariusz sprawdził mężczyznę, który jechał wcześniej na rowerze. Okazało się, że prowadził po pijanemu.

Trzeciego z mężczyzn policjanci spotkali na Starym Rynku. Odpowie też za załatwianie potrzeb fizjologicznych na pomnik Walki i Męczeństwa.

Policjanci prowadzą czynności, by doprowadzić do ich ukarania.

Tak zmienił się Stary Rynek w Bydgoszczy

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?