Dorota Bucław z brązowym medalem na Igrzyskach Paraolimpijskich w tenisie stołowym! Wyprzedziła ją Włoszka

Autor: pixabay, Wikipedia/ zdjęcie ilustracyjne

sport

2024-09-06 14:53

Dorota Bucław, zawodniczka Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa, zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w tenisie stołowym w Paryżu 2024. W emocjonującym półfinale kategorii WS1-2 przegrała z Giadą Rossi, która zagra o złoto. Mimo przegranej, Bucław może cieszyć się z zasłużonego brązowego medalu. Szczegóły poniżej.

Dorota Bucław brązową medalistką igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym

Dorota Bucław reprezentuje Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa, ale pochodzi z Bydgoszczy. To właśnie tam ukończyła I Liceum Ogólnokształcące oraz studiowała zarządzanie sportem i kulturą fizyczną w Wyższej Szkole Gospodarki.

Bydgoszczanka została właśnie zdobyła brązowy medal na igrzyskach paraolimpijskich w tenisie stołowym. W półfinale kategorii WS1-2, po niezwykle emocjonującym pojedynku, Polka przegrała z Giadą Rossi. Włoszka powalczy o złoto, a Polka otrzyma brązowy medal.

Pierwszy set był wyrównany, ale Rossi wygrała 12:10. W drugim Włoszka szybko zdobyła przewagę i zwyciężyła 11:6. Bucław odpowiedziała, wygrywając trzeci set 11:8 i czwarty 11:6. Ostatecznie w piątym secie Rossi ponownie dominowała, wygrywając 11:6 i cały mecz 3:2. Bucław zdobyła brązowy medal.

Dorota Bucław zaczynała trenować tenis stołowy w klubie Astoria Bydgoszcz

Polska mistrzyni świata od najmłodszych lat trenowała koszykówkę, ale w 1994 roku, z powodu urazu splotu ramiennego, musiała zrezygnować z tej dyscypliny. Wówczas zaczęła trenować tenis stołowy w klubie Astoria Bydgoszcz. Niestety, w 1999 roku doznała urazu rdzenia kręgowego.

Dorota Bucław. Osiągnięcia

Dorota Bucław ma na swoim koncie wiele sukcesów w tenisie stołowym niepełnosprawnych. Na Mistrzostwach Świata zdobyła złoty medal indywidualnie oraz brązowy w mikście w Granadzie w 2022 roku, a także brązowy medal indywidualnie w Lasko-Cejle w 2018 roku. W Mistrzostwach Europy wywalczyła złoty medal indywidualnie w Szwecji w 2019 roku oraz srebrny indywidualnie w Lasko-Cejle w 2017 roku.