seriale

Duża zmiana w „Ojcu Mateuszu”. Wierni fani serialu będą zaskoczeni tym, co zobaczą [ZDJĘCIA]

2024-05-22 19:48

Detektyw w sutannie na rowerze goni złoczyńców. Zawsze jest o krok przed policjantami. Tak w wielkim skrócie można streścić fabułę uwielbianego przez widzów serialu „Ojciec Mateusz”. W tytułową rolę wciela się od 14 sezonów Artur Żmijewski. I to się nie zmieni. A jednak widzów czeka duże zaskoczenie w nowych odcinkach tej produkcji TVP.

„Ojciec Mateusz” to włoski format

Choć do większości morderstw i innych występków, o których opowiadają kolejne odcinki uwielbianego serialu „Ojciec Mateusz”, dochodzi w Sandomierzu, to nie tam kręcone są sceny, rozgrywające się w kościele czy na plebanii. Wierni fani polskiej wersji serialu opartego na włoskim formacie „Don Matteo” będą zaskoczeni tym, co zobaczą w nowych odcinkach. Nie chodzi o zmianę w obsadzie, na małym ekranie dalej będziemy oglądać m.in. Artura Żmijewskiego (ks. Mateusz Żmigrodzki), Kingę Preis (Natalia Borowik), Piotra Polka (Orest Możejko), Michała Pielę (Mieczysław Nocul) czy Edytę Olszówkę (Ewa Kobylicka).

Gdzie jest kręcony serial „Ojciec Mateusz”?

Serial nadawany w TVP1 jest kręcony od 2008 roku. Fani zdążyli przyzwyczaić się nie tylko do bohaterów, ale i do wnętrz. Dobrze znają kuchnię, w której rządzi Natalia, salon, w którym ks. Mateusz gra z Mietkiem w Szachy, gabinet księdza czy charakterystyczną drewnianą altanę.

Rezydencja, która w serialu gra rolę plebanii to prawdziwy architektoniczny klejnot, słynny Świdemajer, który wcale nie stoi w Sandomierzu, a  przy ulicy Drwali 9 na warszawskim osiedlu Radość. - Na potrzeby produkcji dobudowano altanę z zachodniej strony i zmieniono kolor elewacji. Okresowo wnętrza tego domu przekształcają się w sandomierską plebanię, obejmując kuchnię, jadalnię i gabinet księdza Mateusza - zauważyła Gazeta Wawerska.

Sceny wewnątrz komisariatu kręcone są w domu przy ulicy Wilgi 69 w Warszawie, a słynny drewniany kościółek mieści się w Gliniance niedaleko Warszawy.

Duża zmiana w serialu „Ojciec Mateusz”. Powrotu nie będzie

Ku zaskoczeniu fanów w 369 odcinku (29 sezon) wybrzmiał temat nowej plebanii. Nie będzie już powrotu do klimatycznych wnętrz znanych z poprzednich sezonów.

Chabrowa łąka na Podkarpaciu