sport

Dwa złote medale dla bydgoskich florecistów na Mistrzostwach Polski Młodzików

2024-06-15 17:18

W Gdańsku odbyły się floretowe Mistrzostwa Polski do lat 14. Pierwszego dnia rozegrano turniej indywidualny, w którym najlepszym okazał się bydgoszczanin, Igor Głowiński, reprezentujący UKS MDK5 Bydgoszcz.

Bydgoscy floreciści zdeklasowali rywali podczas zawodów Mistrzostw Polski Młodzików w Gdańsku

W miniony weekend (8-9 czerwca) w Gdańsku w szranki stanęło ponad 100 młodych florecistów z całego kraju. Po zaciętych walkach tytuł Mistrza Polski Młodzików U-14 zdobył bydgoszczanin, Igor Głowiński. Miejsca w finałowej ósemce wywalczyli jeszcze: Patryk Kowalski oraz Wiktor Woźniak. Wśród dziewcząt najlepiej z regionu powalczyła Oliwia Buda, która zajęła 11 miejsce.

Ogromny sukces odnieśli bydgoscy floreciści następnego dnia. Drużyna UKS MDK5 Bydgoszcz I w składzie: Igor Głowiński, Wiktor Woźniak, Patryk Kowalski i Jakub Becella zdecydowanie wygrała wszystkie pojedynki i wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Dwa medale, ale trzy powody do dumy dla bydgoskiego florecisty

- Dla Igora Głowińskiego ten sukces to potrójne zwycięstwo – zdobył nie tylko podwójne złoto Mistrzostw Polski, ale także wrócił do wspaniałej formy po niefortunnym upadku i poważnej kontuzji ręki - podkresla Hanna Grześkowiak, prezeska UKS MDK5 Bydgoszcz. - Intensywna rehabilitacja po skomplikowanym złamaniu, determinacja zawodnika i ogromne wsparcie rodziców i trenerów spowodowały, że wspólnie możemy cieszyć się z sukcesu Igora – dodaje.

Dziewczęca drużyna UKS MDK Bydgoszcz w składzie: Oliwia Buda, Natalia Buda, Barbara Moś i Dorota Wudarska wywalczyła piąte miejsce.

- To trzeci rok z rzędu, gdy zawodnik UKS MDK5 Bydgoszcz zdobywa tytuł Mistrza Polski Młodzików (Teresa Moś 2023, Alex Kardyś 2022), a piąte Mistrzostwa z rzędu, z których wracamy z medalem - mówi Adrian Przednowek, trener UKS MDK 5 Bydgoszcz.

  • Były to ostatnie krajowe zawody w tym sezonie.
  • Trzech naszych zawodników: Wiktor Woźniak, Jakub Becella i Patryk Kowalski będzie reprezentować Polskę pod koniec miesiąca w nieoficjalnych Mistrzostwach Europy Młodzików w Budapeszcie.
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Krzysztof Kwiatkowski fragmenty FB SE