ludzie z pasją

Mają 6 i 7 lat, same zarabiają na wakacje. Ludzie zamawiają u sióstr z Bydgoszczy od razu po kilka bukietów

2024-07-21 17:26

W zeszłym roku za zarobione pieniądze kupiły sobie rolki, a za resztę - lody i pamiątki w Rzymie, gdzie zabrali je rodzice. Helenka ma 7 lat, Zosia 6. Same zbierają na wypoczynek już czwarty sezon, od początku wspiera i motywuje je pełnoletnia już dziś siostra, Amelia. Pomysł jest zdumiewająco prosty: zrywają lawendę w ogrodzie babci i układają z niej bukiety. Sprzedają je za parę złotych, a klienci zachwyceni i przedsiębiorczością dziewczynek, i zapachem kwiatów, wracają co roku po świeżą lawendę.

Ogłoszenie w tej sprawie na jednej z facebookowych grup dała właśnie mama dziewczynek. W komentarzach posypały się gratulacje i polecajki od stałych klientów, którzy obiecują, że wrócą i w tym roku.

7-letnia Helenka i 6-letnia Zosia z Bydgoszczy zarabiają na wakacje

Siostry już czwarty sezon zbierają zamówienia. Początkowo do pracy motywował je zapał najstarszej z trójki rodzeństwa, 19-letniej dziś Amelii, teraz 7-letnia Helenka i 6-letnia Zosia radzą sobie całkiem same. Własnoręcznie zrywają lawendę i układają bukiety. Zainteresowanym dowożą je z pomocą rodziców. Młode bydgoszczanki zarabiają tak na wakacje.

Siostry zrywaj lawendę w ogrodzie babci i sprzedają bukiety. Bydgoszczanie zachwyceni

Kwiaty lawendy nadają się do ścinania właśnie na początku lata (najlepiej zdążyć z tym do połowy lipca). Dziewczyny zauważyły, że to nisza na rynku - w kwiaciarniach trudno dostać bukiety tych właśnie kwiatów, a ich wyjątkowa uroda i zapach sprawiają, że mają wielu fanów, więc zapotrzebowanie jest spore.

Siostry podkreślają, że inaczej wydaje się i oszczędza samodzielnie zarobione pieniądze, inaczej te, które dostaje się od bliskich. To, co zarobią, odkładają. Ma wystarczyć na wakacyjne przyjemności. Wiedzą, że musiały się napracować, by mieć takie kieszonkowe.

- Po zeszłorocznych zbiorach dziewczynki kupiły sobie rolki, a pozostałe zarobione pieniądze wydały na wakacjach w Rzymie, gdzie zabrali je rodzice - mówi Amelia.

Praca małych bydgoszczanek nie kończy się na układaniu bukietów. O rośliny trzeba zadbać po sezonie

Lawenda rośnie w dużym ogrodzie ich babci pod Bydgoszczą. Kobieta kocha te kwiaty, więc ma kilkadziesiąt krzewów. Po sezonie dziewczynki pomagają jej dbać o krzewy, trzeba je starannie przyciąć, by zakwitły za rok.

Jak zamówić bukiety lawendy od sióstr z Bydgoszczy? Znamy cenę

Żeby zamówić kwiaty, trzeba zadzwonić na nr tel. 795 666 009. Jeden bukiet kosztuje 10 zł (cena nie zmieniła się od zeszłego roku). Sezon trwa do końca lipca.

Małe wilki wyszły z nory

Rozpoznasz jaka to ulica w Bydgoszczy po starych fotografiach? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakim miejscu znajdowała się niegdyś ta restauracja?
W jakim miejscu znajdowała się niegdyś ta restauracja?