Galeria

Harry Potter i Więzień Azkabanu kończy 20 lat. To część najbardziej przepełniona błędami. Aż rażą w oczy

2024-06-12 8:14

23 maja 2004 roku światową premierę miała trzecia część Harrego Pottera. „Więzień Azkabanu” to przełomowy film dla całej serii. Zmienia się styl, muzyka, pojawiają się dementorzy, dominuje mrok, a bohaterowie nie są już małymi dziećmi. Choć jest to jedna z bardziej lubianych części, jest ona najbardziej przepełniona błędami. Zebraliśmy 10 charakterystycznych wpadek, które rzucają się już na pierwszy rzut oka. Znajdziesz je w naszej galerii.

Pierwsza książka z serii, "Kamień Filozoficzny," została wydana w Wielkiej Brytanii w 1997 roku, choć J.K. Rowling ukończyła ją już w 1995 roku, a rękopis został odrzucony przez kilkanaście wydawnictw. Powieść szybko stała się bestsellerem, a jej kolejne części, wydane w latach 1998-2007, sprzedały się w milionach egzemplarzy.

W latach 2001-2011 studio Warner Bros. Wyprodukowało 8 filmów będących adaptacjami powieści J.K. Rownling. W czwartek, 23 maja minęło równo 20 lat od premiery trzeciej części części – „Więźnia Azkabanu”.

Jest to przełomowy film dla całej serii. Zmienia się styl, muzyka, pojawiają się dementorzy, dominuje mrok, a bohaterowie nie są już małymi dziećmi. Choć jest to jedna z bardziej lubianych części, jest ona najbardziej przepełniona błędami. Zebraliśmy 10 charakterystycznych wpadek, które rzucają się już na pierwszy rzut oka. Znajdziesz je w naszej galerii.

Sąsiad zatłukł Kasię i Krzysztofa. Mieszkali obok siebie wiele lat