Iga Świątek wycofuje się z ważnego turnieju! Polka nie wystąpi w WTA 500 w Berlinie

i

Autor: AKPA

Sport

Iga Świątek wycofuje się z ważnego turnieju! Polka nie wystąpi w Berlinie. Są znane powody

2024-06-13 15:05

Iga Świątek miała wziąć udział w turnieju rangi WTA 500 w Berlinie, jednak już wcześniej występ polskiej reprezentantki na sportowej imprezie stał pod znakiem zapytania. W środę, 12 czerwca na profilu imprezy pojawił się specjalny komunikat informujący, że Polka zrezygnowała z udziału w zawodach w stolicy Niemiec. Nasza reprezentantka potrzebuje więcej czasu na odpoczynek po intensywnym okresie rywalizacji na kortach ziemnych. Szczegóły poniżej.

Już wcześniej media zwracały uwagę, że grafik 23-latki jest niezwykle napięty. Mimo tego, Polka ma za sobą pasmo sukcesów, do których doszło w ostatnim czasie. Iga Świątek zwyciężyła m.in. na turniejach w Madrycie, Rzymie, a także w wielkoszlemowym Roland Garros.

Nasza tenisistka, Iga Świątek, w sobotę (8 czerwca) po raz trzeci z rzędu i czwarty w karierze triumfowała w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros, pokonując w finale Włoszkę polskiego pochodzenia, Jasmine Paolini, 6:2, 6:1.

Jej udział w turnieju WTA 500 w Berlinie stanął jednak pod znakiem zapytania. Świątek podkreślała, że decyzję podejmie jej zespół, a trener Tomasz Wiktorowski w rozmowie z portalem Interia zaznaczył, że będą odpowiednio reagować na sytuację.

Jak wskazuje Wirtualna Polska - ostatecznie nasza tenisistka zdecydowała się wycofać z turnieju, a oficjalny profil imprezy poinformował o tym w środę w mediach społecznościowych. Powodem decyzji miało być fizyczne i psychiczne wyczerpanie po intensywnych tygodniach rywalizacji.

- Z powodu ogólnego zmęczenia fizycznego i psychicznego po intensywnych 9 tygodniach niestety muszę wycofać się z turnieju w Berlinie, aby odpocząć i zregenerować się – czytamy w komunikacie.

Jak dodaje portal - wygląda na to, że nasza tenisistka powróci do rywalizacji dopiero na wielkoszlemowy Wimbledon, który rozpocznie się w poniedziałek, 1 lipca i potrwa dwa tygodnie. W ubiegłym roku Polka dotarła tam do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Ukrainką Eliną Switoliną.

Rozpoznasz tych znanych sportowców? Sprawdź się w quizie!

Pytanie 1 z 10
Kto to jest?
Agnieszka Radwańska
Strategia rozwoju miasta nie trafi do kosza. Ratusz chce w dwa lata opracować dwa ważne dokumenty dla rozwoju stolicy
CO WKURZYŁO Igę Świątek i dlaczego ZARABIA MNIEJ od innych? SuperSport