Modelka

i

Autor: pexels, Twitter

AI

Internauci są zachwyceni modelką, tymczasem 19-latka tak naprawdę nie istnieje! Zobacz zdjęcia

2024-07-21 17:22

19-letnia modelka z ogromną popularnością na Twitterze i TikToku okazała się być jedynie sztucznie wygenerowaną osobą. Pomimo licznych obserwujących i wysokich interakcji pod jej zdjęciami, internauci odkryli, że nie istnieje naprawdę.

Na początku tego roku, w mediach pojawił się utwór w wykonaniu – jak z początku się wydawało - Lady Gagi. Był to cover słynnego utworu Lany Del Rey pt. „Video Games”. I choć wielu uwierzyło, że śpiewa go sama Gaga – tak naprawdę zrobiła to sztuczna inteligencja.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku piosenki Anitty – Enlover, którą dzięki AI mogliśmy posłuchać w wersji Ariany Grande. Teraz na YouTubie pojawił się natomiast słynny utwór Dua Lipy „Levitating” zaśpiewany przez nieżyjącego Franka Sinatrę. Muzyka również została przeniesiona w czasie (do lat 60-tych). Trudno uwierzyć w to, że utwór nie jest numerem z płyty słynnego artysty.

AI cały czas rozwija się i zaskakuje. Do tego stopnia, że nie możemy być pewni, czy mamy do czynienia z osobą prawdziwą czy komputerem. Przykładem nie są tylko słynne piosenki, w których słyszymy głos kogoś innego. Komputer jest obecnie w stanie stworzyć nieistniejącą osobę od podstaw. Zdjęcie wygenerowanego człowieka niczym nie różni się od tego, które zrobiłeś sobie w tym roku na wakacjach. Przykładem jest modelka z Finlandii – 19-letnia Milla Sofia.

Kobieta wstawia zdjęcia z przeróżnych miejsc – dzięki czemu można łatwo wywnioskować, że dużo podróżuje. Na każdej fotografii pozuje jak profesjonalna modelka, a ludzie z chęcią komentują jej posty. Internauci zwracają uwagę, że 19-latka jest ideałem piękna i… nie mylą się.

Kobieta tak naprawdę nie istnieje! Jak zaznacza Anty Radio – osoba ta jest efektem pracy algorytmów sztucznej inteligencji. Co ciekawe – jeśli dokładnie przeczytamy profil dziewczyny w mediach społecznościowych znajdziemy taką informację. Zaskoczeni?

Zobaczcie zdjęcia Milli Sofii, modelki wygenerowanej przez sztuczną inteligencję!

Sekretne życie Eweliny Flinty. Ocean tajemnic…