kontrowersje

Jechał na deskorolce ulicami Bydgoszczy i wyprzedzał auta. Filmik jest hitem internetu [FILM, ZDJĘCIA]

2024-06-20 10:02

Młody człowiek w białej czapce z czarnym daszkiem, kraciastej koszuli i jasnych jeansach pędzi ul. Głowackiego w Bydgoszczy na deskorolce. Przed skrzyżowaniem ze światłami właściwie nie zwalnia, choć kiedy dojeżdża, pali się jeszcze czerwone. Jadąc środkiem jezdni, wyprzedza stojące w kolejce auta i pędzi dalej - już na zielonym. Wszystko to trwa kilka sekund, a filmik z jego wątpliwego wyczynu stał się wiralem w internecie.

Na deskorolce ulicami Bydgoszczy wyprzedzał auta ruszające przed skrzyżowaniem

Ponad 10 tys. osób obejrzało już filmik wrzucony na portalu X, na profilu Bandyci drogowi. Trwa zaledwie kilka sekund, ale tyle wystarczy, by obnażyć bezmyślność głównego bohatera. Akcja toczy się na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Bałtyckiej w Bydgoszczy. Nagranie pochodzi z kamerki samochodowej kierowcy, stojącego na czerwonym świetle. Naprzeciwko też ustawił się już mały sznurek aut. Kiedy sygnalizacja wciąż zabrania wjazdu na skrzyżowanie, z oddali zbliża się szybko młody człowiek na deskorolce. Pędzi środkiem jezdni, mija stojące po jego prawej stronie auta, a potem wyprzedza - wciąż jadąc śladem linii rozdzielającej pasy ruchu - te, które zdążyły ruszyć, bo światło się zmieniło.

Gdzie wolno jeździć na deskorolce?

Film na tym się kończy, puenty nie ma, ale pewnie dopisze ją życie - nagranie widzieli już też bydgoscy policjanci, analizują je, próbują ustalić, kim jest nieodpowiedzialny skater.

  • Policjanci przypominają, że na deskorolce nigdy nie wolno wjeżdżać na ulice.
  • Można nią jeździć jedynie po ścieżce rowerowej, a po chodniku tylko z prędkością zbliżoną do ruchu pieszych.

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?
Radosna Parada Kapeluszowa 2024 przeszła ulicami Bydgoszczy!