Juwenalia w Bydgoszczy. Zaśpiewa Mezo i Liber. Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik

i

Autor: AKPA

juwenalia

Juwenalia w Bydgoszczy. Zaśpiewa Mezo i Liber. Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik

2024-05-19 17:49

Bydgoscy studenci nie powinni narzekać na nudę. Szykują się Juwenalia. Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego nie będzie już Blokady Łużyka. Ale znika tylko nazwa. Od dawna impreza nie odbywa się już na ulicy Łużyckiej, a w kampusie uczelni, więc czas na zmiany. Teraz to będzie „Grill u Kazika”. Szykują się także koncerty. Wśród gwiazd znajdzie się m.in. Mezo, Liber, Tymek i Stachursky. Szczegóły poniżej.

Bydgoscy studenci będą świętować. Zbliżają się Juwenalia. W tym roku jednoczy się kilka uczelni. Wszystko już dopięte na ostatni guzik.

- Juwenalia w Bydgoszczy w tym roku będą wspólne. Dni koncertowe pdbędą się 1 i 2 czerwca. 31 maja będzie kino plenerowe i wszystko będzie odbywać się na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej. Juwenalia będą wspólne po raz pierwszy od siedmiu lat. Udało nam się zjednoczyć i bardzo się z tego powodu cieszymy - mówi Piotr Lewandowski z samorządu studenckiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Na tej uczelni zwykle odbywała się Blokada Łużyka. Jak będzie tym razem?

- Blokada Łużyka również się odbędzie, tym razem pod nazwą „Grill u Kazika”, ponieważ po 20 latach postanowiliśmy zmienić nazwę na nazwę miejsca, w którym będzie się to obywać. Stwierdziliśmy, że z Blokadą Łużyka trzeba się już pożegnać, ponieważ od parunastu lat nie odbywa się ona na ul. Łużyckiej. Przeniosła się na Chodkiewicza 30 – dodaje Lewandowski.

Grill u Kazika odbędzie się 29 maja. Główną gwiazdą „Grilla u Kazika” będą Mezo i Liber. Wspólne juwenalia w Bydgoszczy organizują Collegium Medicum, Politechnika Bydgoska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Akademia Muzyczna.

Na Politechnice Bydgoskiej odbędzie się Mega K.U.P.A, czyli charakterystyczne wydarzenie dla uczelni. Po wielu latach powróci także Bal Rzymski. Z kolei Collegium Medicum planuje wieczór planszówek i Bal Fartuchowy, a Akademia Muzyczna – tradycyjnie – koncerty.

Oprócz tego cztery bydgoskie uczelnie organizują duże koncerty. W fordońskim kampusie politechniki wystąpią między innymi Stachurski, Tymek, Dwa Sławy i Happysad.

Express Biedrzyckiej - dr Mirosław OCZKOŚ, dr Ewa PIETRZYK-ZIENIEWICZ cz.I