Kujawsko-Pomorskie. Chciał zabrać dzieci na wycieczkę do Warszawy autokarem bez hamulca!

i

Autor: mat. policji

wokół nas

Kujawsko-Pomorskie. Chciał zabrać dzieci na wycieczkę do Warszawy autokarem bez hamulca!

2024-04-12 15:12

Interwencja policji w Inowrocławiu. Autobus, który miał przewieźć młodzież na wycieczkę do Warszawy, został skontrolowany i okazało się, że nie spełniał on wymogów technicznych. Podczas kontroli policjanci zidentyfikowali kilka usterek w pojeździe, które mogły grozić poważnym wypadkiem. Szczegóły poniżej.

Luzy w układzie kierowniczym oraz brak hamulca ręcznego – takim autokarem mieli pojechać na wycieczkę do Warszawy uczniowie z jednej z inowrocławskich szkół.

W czwartek, 11 kwietnia przy ulicy Pakoskiej, w miejscu kontroli autokarów, patrol ruchu drogowego sprawdził szereg rzeczy przy busie marki Iveco pod kątem technicznym i nie tylko.

- Skutek kontroli? Autokar niedopuszczony do ruchu, zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu, a dla kierowcy mandat w wysokości 500 złotych – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka rzecznik prasowy inowrocławskiej komendy.

Policja zachęca przewoźników do zaangażowania się w poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wartość stanu technicznego pojazdu jest niezbędna dla bezpiecznego ruchu drogowego.

- Każda policyjna kontrola i ujawnione nieprawidłowości będą skutkowały zatrzymywaniem dowodów rejestracyjnych i karami – dodaje Drobniecka.

Wieczorny Express - Wolski Kik