Kujawsko-Pomorskie. Ukradł narzędzia. Zaraz po włamaniu trafił w ręce policji

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Policja

Kujawsko-Pomorskie. Ukradł kilka narzędzi z garażu. Grozi mu gorsza kara niż za wypadek ze skutkiem śmiertelnym

2024-06-20 9:57

Interwencja policjantów z Kruszwicy doprowadziła do zatrzymania 29-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i grozi mu do 10 lat więzienia. Szczegóły poniżej.

W piątek, 14 czerwca mieszkaniec gminy Kruszwica został oskarżony o włamanie do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradziono narzędzia.

Właściciel zgłosił zdarzenie, które miało miejsce w nocy z 12 na 13 czerwca 2024 roku. Sprawca wyłamał zamek drzwi i ukradł piłę tarczową, sprężarkę, imadło oraz przedłużacz.

Policjanci szybko podejrzewali jednego z mieszkańców, co okazało się trafne. W dniu zgłoszenia przeszukali jego garaż, gdzie znaleźli skradzione przedmioty, a następnie zatrzymali podejrzanego w miejscu pracy.

- Szybkie działania policjantów z kruszwickiego komisariatu doprowadziły do zatrzymania 29-letniego mieszkańca tej gminy. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy KPP Inowrocław.

Teraz mężczyzna odpowie za włamanie, za które, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Co ciekawe, w polskim systemie prawnym za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, czyli o dwa lata mniej.

Nowa czołówka Barw szczęścia po wakacjach. Kasia i Mariusz już oficjalnie razem! Nie będzie Łukasza

Umiesz rozpoznać rejestracje z Kujawsko-Pomorskiego? Tylko ekspert zdobędzie 10/10

Pytanie 1 z 10
Jaką tablicę rejestracyjną mają kierowcy z Aleksandrowa Kujawskiego?