Sala operacyjna

i

Autor: pixabay.com

Bydgoszcz

Medicalia 2024. Chirurg będzie operował na oczach widzów

2024-05-23 15:01

Medycy pokażą kulisy swojej pracy. W Bydgoszczy ruszyły Medicalia. To warsztaty i wykłady dla osób bez względu na wiek. Organizatorzy zapewniają, że będzie ciekawie i każdy coś dla siebie znajdzie.

Będzie można poznać kulisy medycyny

W tym roku przygotowano ponad 70 warsztatów. Na niektóre nie ma już wolnych miejsc. Część z nich powraca każdego roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Zapraszamy mieszkańców naszego regionu, aby mogli przybyć na naszą uczelnię i uczestniczyć w warsztatach. Aż 77 warsztatów, więc to liczba imponująca. Zapraszamy do miejsc, które na co dzień są niedostępne - mówi Agnieszka Milik z Collegium Medicum UMK.

Chirurg będzie operował. Pacjentem będzie dynia

Przygotowano bardzo różne warsztaty. Zwykle dużym zainteresowaniem cieszy się wizyta na sali operacyjnej.

- Chirurdzy, którzy na co dzień operują, będą opowiadać, jak wykonuje się zabiegi. Oczywiście na symulacji, na stole będzie dynia. Będzie to się odbywało na prawdziwej sali operacyjnej. Będą narzędzia, będzie pani instrumentariuszka. - dodaje Milik.

Medycyna tak ciekawi bydgoszczan, że na niektóre warsztaty nie ma już miejsc. Gdzieniegdzie są jeszcze wolne miejsca i można się zapisać. Szczegóły można znaleźć TUTAJ. Medicalia w Bydgoszczy od 22 do 25 maja.

Rzeźby balansujące nad miastem. Nietypowa wystawa w Bydgoszczy