akademiki

Możesz dostać miejsce w bydgoskim akademiku. Ile to kosztuje i jakie są warunki. Sprawdź!

2024-07-21 17:23

Nabór dla studentów starszych roczników już się rozpoczął. Tegoroczni maturzyści, którzy wkrótce staną się studentami UKW w Bydgoszczy, mają jeszcze trochę czasu, zanim zaczną ubiegać się o miejsce w akademiku. Jakie są wymagania i ile to kosztuje?

Terminy rekrutacji do bydgoskich akademików UKW w Bydgoszczy

  • 3 czerwca rozpoczęła się rekrutacja do domów studenta UKW dla studentów starszych roczników (wniosek elektroniczny w systemie USOS), potrwa do 16 czerwca;
  • 26 lipca o miejsca mogą się starać studenci rozpoczynający I rok studiów I i II stopnia (wniosek w formie papierowej), mają czas do 11 sierpnia na załatwienie formalności;
  • rekrutacja uzupełniająca (forma papierowa) zostanie uruchomiona wyłącznie w przypadku nierozdysponowania wszystkich miejsc podczas rekrutacji podstawowej.

Jak złożyć wniosek o miejsce w domach studenta UKW w Bydgoszczy?

Dla studentów starszych roczników (którzy w nowym roku akademickim będą studentami II, II, IV, V roku studiów) rekrutacja elektroniczna będzie prowadzona przez system USOSweb od 3 czerwca (od godz. 12) do 16 czerwca (do godziny 23.59). Do 18 czerwca potrwa przyjmowanie wydrukowanych z USOSweb i podpisanych wniosków. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi do 2 sierpnia.

Dla kandydatów na studia (którzy w październiku zostaną studentami I roku studiów) rekrutacja rozpocznie się później. Wniosek o przyznanie miejsca w akademiku w formie papierowej, pobrany ze strony Domu Studenta UKW z kompletem dokumentów można składać osobiście lub drogą listową od 26 lipca do 11.08.2023 r. do godziny 20. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi do 31 sierpnia.

Ile kosztuje pokój w bydgoskim akademiku? Do wyboru są jedoosobowe i dwuosobowe

UKW ma dwa akademiki.

Miejsce w pokoju jednoosobowym w Domu Studenckim Romek przy ul. Łużyckiej 24 kosztuje 700 zł (dla studentów spoza UKW o 100 zł więcej), w dwuosobowym - 560 zł (660 zł). Są tam też pokoje przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do dyspozycji studentów jest kuchnia, pralnia z suszarnią, świetlica, stół bilardowy, stół do ping-ponga, a także ogród oraz pianino.

Miejsce w pokoju jednoosobowym w Domu Studenckim Atomek przy ul. Łużyckiej 21 kosztuje 600 zł (700 zł dla osób spoza UKW), w dwuosobowym - 500 zł (600 zł). Do dyspozycji studentów jest tam kuchnia, pralnia z suszarnią, świetlica, stół do ping-ponga, pianino, a także ogród z siłownią.

To cennik wprowadzony 1 października 2023 r.

Karol Strasburger ujawnia kulisy związku. Jego żona jest od niego młodsza o 37 lat. "Ja średnio nadążam"