Rekordziści

Najlepszy kebab w Polsce. Internauci wskazali, gdzie serwują najsmaczniejsze dania w bułce! [RANKING]

2024-05-24 8:07

Gdzie serwują najlepszego kebaba w Polsce? Opinie bywają podzielone. Na podstawie recenzji użytkowników portalu "Top of" przygotowaliśmy listę 10 miejsc, które zdobyły uznanie klientów z różnych regionów Polski. Sprawdź, które lokale znalazły się w czołówce – pełen ranking prezentujemy poniżej w naszej galerii.

W 1972 r przy berlińskim Dworcu Zoo  niemiecki kucharz tureckiego pochodzenia - Kadir Nurman zaczął sprzedawać swój specjał. Opiekane mięso (które kręciło się na palu) podawane było w niecodzienny sposób, bo w bułce z dodatkami zyskało szybko stało się popularne. Niedługo później döner kebab obiegł już cały kraj, a następnie Europę. Obecnie danie zjemy również na innych kontynentach.

Szczególnie w Polsce döner kebab zgromadził rzeszę „fanów”, a punktów serwujących danie mamy kilkadziesiąt w każdym mieście. Pytanie tylko, który z nich jest najlepszy?

Skolim ma dwóch synów. Zdradza nam, jakim jest tatą!

Ostatnio przedstawiliśmy wam ranking najlepszych kebabów w Bydgoszczy. Stworzyliśmy go na podstawie opinii samych mieszkańców. Tym razem pokażemy wam ranking dziesięciu najlepszych kebabów w Polsce! Ten utworzyliśmy natomiast na podstawie zestawienia 100 najlepszych kebabów w Polsce, przygotowanego w 2022 roku przez serwis „Top 100 of Poland”. Zobacz naszą galerię.

Listen on Spreaker.