Najpierw uciekał policjantom, a potem zaproponował im gratis swoje usługi, byle tylko go puścili

i

Autor: KWP w Bydgoszczy

na sygnale

Najpierw uciekał policjantom, a potem zaproponował im gratis swoje usługi, byle tylko go puścili

2024-06-15 17:19

Policyjny rajd w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskie) zakończył się dla 35-latka widmem 10-letniej odsiadki. Najpierw uciekał przed patrolem, a gdy zdał sobie sprawę, że tak nie uniknie kary, zaproponował funkcjonariuszom trochę gotówki i swoje usługi, oczywiście nieodpłatnie.

  • Kierowca osobowego opla najpierw uciekał przed policyjnym radiowozem, a kiedy już został zatrzymany przez funkcjonariuszy, zaproponował im pieniądze w zamian za to, że go puszczą.
  • Mieszkaniec powiatu chełmińskiego usłyszał już zarzuty.
  • Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Policyjny pościg ulicami Chełmna. Wypił tyle, że miał problemy z chodzeniem, a mimo to prowadził auto

10 czerwca wieczorem policjanci z Chełmna chcieli skontrolować opla, którego kierowca dziwnie się zachował. Na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim na sygnałach, ale on to zignorował. Przyspieszył, rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali go. Alkomat wskazał 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Zaproponował policjantom z Chełmna pieniądze i nie tylko

- 35-latek próbował uniknąć konsekwencji swojego zachowania, jednak pogorszył sytuację - mówi podkom. Tomasz Zieliński z KPP w Chełmnie. - W zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych zaproponował funkcjonariuszom gotówkę i wykonywanie napraw ich prywatnych samochodów. W konsekwencji usłyszał trzy zarzuty - dodaje.

Odpowie teraz za: niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policyjnym pościgiem, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także za chęć wręczenia korzyści majątkowej i osobistej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od wykonywania wobec niego czynności służbowych.

Tak zmienił się Stary Rynek w Bydgoszczy

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?