Stop

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

Policja

Nie zatrzymał się na „Stopie” i to był jego błąd. Policja odkryła kim jest w rzeczywistości!

2023-09-26 15:18

Policjanci ze Świecia zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj byli poszukiwani przez sąd do odbycia kary. Jeden za prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Drugi był poszukiwany za zniszczenie mienia i wpadł, bo nie zastosował się do znaku „Stop”. Te przewinienia nie są jednak obecnie ich największym problemem, ponieważ policjanci znaleźli przy nich narkotyki. Szczegóły poniżej.

„Wpadł” w ręce policjantów, bo nie zatrzymał się na „Stopie”. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dragaczu w Michalu (pow. świecki) zatrzymali peugeota do kontroli. Podczas legitymowania okazało się, że 27-latek to poszukiwany od jakiegoś czasu mieszkaniec Grudziądza.

Miał do odbycia karę blisko 5 miesięcy pozbawienia wolności za uszkodzenie mienia. To jednak nie jest jego jedyny problem. Mundurowi znaleźli przy nim susz roślinny. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzna trafił za zakładu penitencjarnego.

Wcześniej policja zatrzymała również 37-latka. On także był poszukiwany - miał do odbycia karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci ze Świecia zastali go w jego mieszkaniu. Po zatrzymaniu opłacił jednak grzywnę, gdyż sąd zarządził możliwość kary zastępczej. Odpowie jednak za posiadanie narkotyków. Policjanci podczas zatrzymania w mieszkaniu poszukiwanego wyczuli charakterystyczny zapach. Kiedy przeszukali pomieszczenia, za telewizorem znaleźli dwa woreczki ze zbryloną substancją i susz roślinny. Policyjne testy wykazały, że jest to 2C-B oraz marihuana.  

Za posiadanie narkotyków mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Najważniejsze wybory. Debata - Runda 4 (24.09.2023)