wydarzenia

Nieprzebrane tłumy na pikniku militarnym NATO w Myślęcinku. Zobaczcie, jak się bawiliśmy [ZDJĘCIA]

2024-03-19 14:41

Można było zobaczyć, jak działa szpital polowy i jak jest wyposażony wojskowy wóz strażacki, wypytać żołnierzy o ich pracę, posmakować słynnej grochówki. Z tych atrakcji podczas pikniku z okazji 25-lecia Polski w NATO korzystały tłumy bydgoszczanek i bydgoszczan. Były i mankamenty. O ile na parkingu wszystko szło sprawnie, bo ruchem kierowali żołnierze, a wielu gości dotarło na miejsce bezpłatnym autobusem miejskim, o tyle na drogach dojazdowych, a chwilami i wyjazdowych z Myślęcinka tworzyły się ogromne korki. - Frekwencja przerosła nasze oczekiwania - mówią bydgoscy urzędnicy.

Bydgoszcz świętuje 25-lecie przyjęcia Polski do NATO i 20-lecie powstania w mieście Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JTFC).

- Frekwencja przerosła nasze oczekiwania - mówią bydgoscy urzędnicy.

16 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym tłumy bydgoszczanek i bydgoszczan oraz gości mogli z bliska obejrzeć sprzęt wojskowy. Były m.in. pojazdy gąsienicowe, nowoczesne wyrzutnie rakietowe Himars czy sprzęt łączności. Dzieci bawiły się na dmuchańcach. Każdy mógł za darmo skosztować wojskowej grochówki czy grillowanej kiełbasy. 

Na scenie grały m.in. Orkiestra Wojskowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych, zespoły Qasbah i Room 71 z JFTC.

JFTC jest jednym z zaledwie dwóch centrów szkoleniowych Sił Sojuszniczych na świecie i wraz z pozostałymi jednostkami sojuszu działającymi mieście - Grupą Integracyjną Sił NATO, 3. Batalionem Łączności NATO, Centrum Eksperckim Policji Wojskowych NATO oraz Zespołem Wsparcia Teleinformatycznego NATO, buduje wizerunek Bydgoszczy jako polskiej stolicy NATO.

Rośnie czwarty krąg Opery Nova w Bydgoszczy