Lekarz

i

Autor: pixabay.com

Zdrowie

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Bydgoszczy. Nie działa punkt przy ul. Szpitalnej

2023-06-08 16:07

Utrudnienia dla bydgoskich pacjentów. W Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim na Wyżynach nie działa Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Nie wiadomo, jak długo punkt przy ul. Szpitalnej będzie zamknięty.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. dr E. Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy nie ma nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Poradnia została zawieszona. Placówka poinformowała, że powodem jest brak zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych przez jej podwykonawcę.

- Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wraz z Dyrekcją Szpitala dokłada wszelkich starań o przywrócenie dostępności do Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w tej placówce - mówi Barbara Nawrocka, rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.

Poradnia przy ul. Szpitalnej będzie zamknięta do odwołania. Pomoc lekarską w nocy można się zgłosić do pozostałych punktów w Bydgoszczy.

Pomoc lekarską można uzyskać w pozostałych punktach w mieście – w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym, w fodońskiej przychodni przy ul. Zarembiny, w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym i w przychodni przy ul. Królowej Jadwigi.

Lista dostępnych poradni w Bydgoszczy znajduje się TUTAJ

Bydgoszcz stawia na łąki kwietne