Puby, restauracje, kluby

Nowy lokal gastronomiczny w zabytkowym tramwaju w Bydgoszczy. Poczułem się jak w Warsie, ale sto lat temu [GALERIA]

2024-11-26 7:55

Przytulne wnętrze i proste menu przyciągają miłośników kulinarnych doznań. W końcu zabytkowy tramwaj znajdujący się przy ul. Długiej w Bydgoszczy został zagospodarowany. Od czwartku, 21 listopada znajduje się tam mały lokal gastronomiczny „Bagieta Kreweta” prowadzony przez Natalię Abramczyk. Co możemy tam zjeść i jakie są ceny? Zobacz zdjęcia i przeczytaj recenzję.

Nowy lokal gastronomiczny w zabytkowym tramwaju

W tym miejscu już po kilku minutach poczułem się jak w Warsie w PKP Intercity, z tą różnicą, że jakieś sto lat wcześniej. W końcu pojazd, w którym mieści się nowy lokal o zagadkowej, a jednak - gdy przyjrzymy się menu – bardzo prostej nazwie, „Bagieta Kreweta”, jest zabytkowy.

To nie krytyka, a wręcz przeciwnie – to wyjątkowy pomysł, jakiego dotąd brakowało w mieście. Dodatkowo uwagę gości z pewnością przyciąga menu, które oferuje wyłącznie dania z ryb, krewetek i innych dodatków.

Bagieta Kreweta. Proste i smaczne menu

Menu jest nieskomplikowane, co również jest ogromną zaletą, gdyż nie trzeba się zastanawiać nad tym, co spróbować. Do wyboru mamy:

  • Rybę z frytkami za 25 złKrewetki w tempurze (10 sztuk) za 20 zł
  • Krewetki mix (10 sztuk) za 20 zł
  • Krewetki w panierce (10 sztuk) za 20 zł
  • Bagieta kreweta za 20 zł

Do zestawów z krewetkami i rybą możemy dobrać sobie (w cenie) jeden z trzech sosów: mango, tatarski lub whisky. Z okazji otwarcia otrzymaliśmy także przepyszną zupę z dorsza. Mogłaby ona trafić na stałe do menu, gdyż smakowała mi ona nawet bardziej niż mix krewetek w cieście z sosem mango.

Na uwagę zasługuje również pozycja „bagieta kreweta”, czyli zapiekana bagietka z krewetkami i dodatkami posypana marynowaną czerwoną cebulą. Ten specjał również bardzo mi smakował. Uważam, że był warty swojej ceny.

Bydgoszcz Radio ESKA Google News
Autor:

Tramwaj przy ul. Długiej 47 w końcu nie stoi pusty!

W zabytkowym tramwaju przeprowadzono drobny remont wnętrza, aby dostosować go do nowej funkcji. Zamontowano kuchnię, pochłaniacze, a także system ogrzewania i oświetlenie. Po złożeniu zamówienia klienci mogą zająć miejsca w dawnych siedzeniach pasażerów, gdzie czekają na nich niewielkie stoliki – przypominające te z przedziałów gastronomicznych w pociągach. To naprawdę interesujące rozwiązanie!

Warto zaznaczyć, że podobny lokal znajduje się w Solcu Kujawskim. Tam restauracja mieści się w zabytkowym wagonie kolejowym, który został ustawiony w pobliżu dworca PKP.

W końcu przechodząc ulicą Długą w Bydgoszczy, po zmroku, widać, że w środku zabytkowego tramwaju świeci się światło. Widać tam również ludzi. W końcu przy Długiej 47 coś się dzieje!

Zabytkowy tramwaj ma już 69 lat

Tramwaj, w którym od listopada tego roku działa lokal „Bagieta Kreweta”, to wagon silnikowy typu „2N”. Wyprodukowano go w 1955 roku w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowej „KONSTAL”. Do Bydgoszczy trafił w tym samym roku i służył mieszkańcom miasta aż do marca 1978 roku. Obecnie pojazd stoi na zachowanym fragmencie dawnego torowiska przy ul. Długiej, niegdyś kluczowej trasy tramwajowej na bydgoskim Starym Mieście.

Bagieta Kreweta. Godziny otwarcia

Lokal „Bagieta Kreweta” jest czynny w czwartki od godz. 14 do 21, w piątki od godz. 14 do 22, w soboty od godz. 13 do 21, a także w niedziele od godz. 12 do 20.

G.SCHETYNA: TRZASKOWSKI JEST FAWORYTEM, ALE TO NIC NIE ZNACZY