Oglądałeś Titanica setki razy? Rozwiąż QUIZ. Na pytanie 7 i 8 odpowiadają nieliczni

i

Autor: D. Piątkowski, Titanic/DVD/Imperial CinePix, 2012

QUIZ

Oglądałeś Titanica setki razy? Rozwiąż QUIZ. Na pytanie 7 i 8 odpowiadają nieliczni

2024-06-12 8:13

W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku z górą lodową zderzył się słynny parowiec wycieczkowy – Titanic. W katastrofie zginęło 1,5 tysiąca osób, a wspomnienia tamtej nocy budziły dreszcze u ocalałych, do końca ich życia. W grudniu bieżącego roku minie 27 lat od premiery kultowej produkcji Jamesa Camerona, która przedstawia historię najsłynniejszego statku świata. Jak wiele szczegółów z filmu „Titanic” zapamiętałeś? Sprawdź się w naszym quizie!

Historię tę doskonale znamy z filmu Jamesa Camerona. Opowieść o zatonięciu luksusowego statku, desperackich próbach ratowania się pasażerów i muzyce orkiestry grającej do samego końca porusza widzów na całym świecie.

Dokładnie 10 kwietnia 1912 roku, w południe, Titanic wyruszył z portu Southampton w Anglii w swoją pierwszą podróż. Cztery dni później zakończył ją na dnie Atlantyku.

Kultowy dramat z 1997, będący adaptacją wydarzeń sprzed ponad stu lat, wzbogacają romantyczne sceny, ukazując miłość dwojga ludzi, którą wielu widzów chciałoby przeżyć osobiście.

Zapewne widziałeś film „Titanic” wiele razy. Czy wszystko pamiętasz? Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się sam!

Arcytrudny quiz dla fanów "Titanica". Nie umknął ci żaden szczegół? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
W notatkach Jacka, które Rose znalazła, było wiele rysunków kobiety pochodzącej z Francji - damy lekkich obyczajów. Cechował ją:
J. BRUDZIŃSKI: AFERA WOKÓŁ FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI TO KAPISZON