Poczta Polska wprowadza do obiegu nowy znaczek. Można go kupić za jedyną złotówkę!

i

Autor: pixabay/zdjęcie ilustracyjne, Bożka Piotrowska/https://www.drzeworoku.pl/

wokół nas

Poczta Polska wprowadza do obiegu nowy znaczek. Można go kupić za jedyną złotówkę!

2024-05-22 19:53

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy prezentujący buk pospolity, zwycięzcę tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu „Europejskie Drzewo Roku”. Wartość znaczka to 1 zł.

Jak poinformowano w środowym komunikacie Poczty Polskiej, znaczek został wyprodukowany w nakładzie 2 mln sztuk. Zaprezentowano na nim fotografię artystyczną autorstwa Bożeny Piotrowskiej prezentującą buk pospolity. Ilustracyjna część Koperty Pierwszego Dnia Obiegu (FDC) zawiera fotografię tego samego drzewa, lecz w jesiennej odsłonie wykonaną przez Dawida Słowińskiego.

- Kadr fotografii obejmuje misternie splecione konary drzewa, przez które przenikają promienie słońca. Kwitnące krzewy otaczające drzewo tworzą malowniczy pejzaż, zachwycający profuzją barw oraz harmonią. Majestatyczny buk pospolity, zwany "Sercem Ogrodu", to dwustuletnie drzewo rosnące w Arboretum Wojsławice – Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego w Niemczy - podano w komunikacie.

Dodano, że w grafice datownika "symbolicznie przedstawiono konary oraz charakterystyczne eliptyczne bukowe liście, wraz z informacją o miejscu i dacie wydania".

Jak wskazano, celem konkursu „Europejskie Drzewo Roku” jest zwrócenie uwagi na interesujące, stare drzewa jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinno się cenić i chronić.

- W konkursie decydująca nie jest uroda, rozmiary czy wiek drzewa, ale jego historia i związki z ludźmi. Organizatorzy poszukują i doceniają drzewa, które stały się integralną częścią społeczności - podano.

Poczta Polska to spółka Skarbu Państwa, największy operator pocztowy na rynku krajowym. Zatrudnia ponad 66 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce.

Krzysztof Rutkowski nie może opędzić się od wielbicielek. Ujawnił treść listów od kobiet