Policjanci gonili przez las mężczyzn z proszkiem do prania. Czuli, że to kradzione, choć właściciel nie zdążył zauważyć braku

i

Autor: Pixabay/Policja

na sygnale

Policjanci gonili przez las mężczyzn z proszkiem do prania. Czuli, że to kradzione, choć właściciel nie zdążył zauważyć braku

2024-07-10 14:08

Policjanci z Nakła nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) mają na koncie nietypową interwencję. Odzyskali część skradzionego towaru jeszcze przez zgłoszeniem od właściciela.

Na widok policjantów z Nakła zwiali do lasu, z kartonami proszku pod pachą

Policjanci z Nakła nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) podczas patrolu jednej z miejscowości na terenie gminy zauważyli trzech mężczyzn. Zainteresowali się nimi, bo ci na widok mundurów zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć im się z bliska i skierowali kroki w ich kierunku.

- Wtedy jeden z mężczyzn, który trzymał dwa duże proszki do prania, zaczął uciekać do pobliskiego lasu. Mundurowi natychmiast podjęli pościg i po krótkim biegu dogonili 33-latka. Biorąc pod uwagę zachowanie mężczyzn, policjanci postanowili sprawdzić, czy proszki do prania, które miał przy sobie, nie zostały przypadkiem skradzione - opisuje sierż. Kamil Smoliński z KPP w Nakle.

Dwóch kradło proszek, trzeci do kompletu - kapsułki do prania

Policjanci zabrali 33-latka oraz jego kumpli w wieku 28 i 55 lat do pobliskiego marketu. Jeden z pracowników powiedział, że nie wie nic o kradzieży, ale dla pewności przejrzy monitoring. I tak wyszło na jaw, że proszki, które miał przy sobie 33-latek, zostały chwile wcześniej skradzione przez jego kolegę. Ale policjanci dopatrzyli się na nagraniach czegoś jeszcze - kamery zarejestrowały, jak najstarszy z mężczyzn chował do plecaka kilka opakowań kapsułek do prania i również wyszedł ze sklepu, nie płacąc za towar. Teraz sprawą trzech złodziejaszków zajmie się sąd.

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?
Hulajnoga elektryczna zniknęła, a policjanci z Bydgoszczy szukają tego mężczyzny. Rozpoznajesz go?