Policjanci z Włocławka odzyskali plecak zanim pokrzywdzony zorientował się, że ten został skradziony

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

wokół nas

Policjanci z Włocławka odzyskali plecak zanim pokrzywdzony zorientował się, że ten został skradziony

2024-06-21 10:34

Dzięki zgłoszeniu świadka, włocławscy wywiadowcy zatrzymali 43-latka z przedmiotami nieznanego pochodzenia. Policjanci podejrzewali, że mogą pochodzić z kradzieży, mimo że nie było jeszcze oficjalnego zgłoszenia. Funkcjonariusze ustalili właściciela, który dowiedział się od nich, że padł ofiarą kradzieży. Zatrzymanemu, będącemu recydywistą, grozi wiele lat więzienia.

Dyżurny włocławskiej policji otrzymał zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się mężczyznach z samego rana. Mężczyźni mieli zaglądać do stojących na parkingu aut i sprawdzać czy są zamknięte.

Policyjni wywiadowcy, skierowani na miejsce zdarzenia, zauważyli mężczyzn odpowiadających opisowi świadka i podjęli interwencję. Byli to 43-latek i 38-latek, obaj z Włocławka. Starszy z nich miał przy sobie plecak z tabletem i odzieżą, ale nie potrafił wyjaśnić ich pochodzenia. Policjanci podejrzewali, że przedmioty mogą być skradzione, choć nie otrzymali jeszcze żadnego zgłoszenia w tej sprawie.

Wywiadowcy kontynuowali dochodzenie i zidentyfikowali potencjalnego właściciela znalezionych przedmiotów. Skontaktowali się z nim, pytając, czy ostatnio padł ofiarą kradzieży. Dopiero wtedy poszkodowany zauważył brak plecaka z odzieżą i tabletem, które zostawił w samochodzie poprzedniego wieczoru.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę w celu wyjaśnienia sprawy. Zebrane dowody pozwoliły śledczym postawić starszemu z nich zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale jako recydywista może spodziewać się surowszej kary.

- Pamiętaj, aby zamknąć samochód, nawet jeśli opuszczasz go tylko na chwilę! Nie pozostawiaj na widoku w aucie żadnych przedmiotów, toreb, czy opakowań, także pustych, bo mogą one zainteresować potencjalnego złodzieja i zachęcić go do włamania. Czasami szkody spowodowane wybiciem szyby, czy uszkodzeniem zamków przewyższają wartość skradzionego mienia – przestrzega włocławska komenda.

Czy wiesz skąd pochodzi ta rejestracja? Quiz tylko dla ekspertów

Pytanie 1 z 10
ZS
JAK ZACHOWUJĄ SIĘ POLSCY KIBICE W POCIĄGU?