wokół nas

Ponad 300 nowych parkomatów na bydgoskich ulicach. Wszędzie zapłacimy kartą lub blikiem

2025-04-07 10:50

W całej, poszerzonej już Strefie Płatnego Parkowania w Bydgoszczy działają już nowe parkomaty, a to oznacza, że parkując w mieście, nie musimy już przeszukiwać kieszeni w poszukiwaniu drobnych. Bez problemu zapłacimy kartą lub blikiem (gotówką nadal także!).

Wszystkie parkomaty w Bydgoszczy już wymieniono. Jak w nich zapłacimy?

Zapłacimy bez problemu za postów w Strefie Płatnego Parkowania, pod warunkiem że nowy parkomat akurat się nie zaciął, co niestety też się zdarza, odkąd ZDMiKP w Bydgoszczy ustawił nowe urządzenia.

To już koniec wymiany - w całej Strefie Płatnego Parkowania w Bydgoszczy stoją już nowe parkomaty. Jest ich w sumie 326. To nowoczesne  urządzenia. Pozwalają na płatność gotówką, kartą oraz BLIK-iem.

- Od marca trwała wymiana parkomatów, znajdujących w Strefie Płatnego Parkowania. Nowoczesne i bardziej funkcjonalne urządzenia zastąpiły te starsze, dzięki czemu za postój w SPP można płacić także za pomocą karty płatniczej oraz blikiem, a bilet wydawany jest na wskazany przez kierowcę numer rejestracyjny pojazdu, co oznacza, że nie trzeba go drukować i zostawiać za szybą. Nowe parkomaty pozwalają również na wniesienie opłaty dodatkowej za brak biletu - informują bydgoscy drogowcy.

Nadal można opłacać postój przez działające na terenie Bydgoszczy aplikacje:

  • AnyPark,
  • SkyCash,
  • ePARK,
  • mPay,
  • CityParkApp,
  • Flowbird.

Gdzie trzeba płacić za parking w Bydgoszczy? Tak przebiegają granice podstref A, B i C

Nowe granice Strefy Płatnego Parkowania w Bydgoszczy obowiązują do 3 marca 2025 roku. Od tego momentu płacić trzeba m.in. za postój na Okolu, Wilczaku, Bielawach i Babiej Wsi. Jak przekazywali urzędnicy i drogowcy we wprowadzonych zmianach chodzi przede wszystkim o to, by była większa rotacja aut na dostępnych miejscach parkingowych oraz by zachęcić bydgoszczan do korzystania z innych środków lokomocji niż prywatne auta -autobusów, tramwajów rowerów.

Zmieniły się także granice pomiędzy podstrefami A i B. Do podstrefy A włączone zostały m.in. obszary pomiędzy:

  • ul. Gdańską i Pomorską
  • ul. 3-Maja-Staszica-I. Paderewskiego i al. Ossolińskich i M. Piotrowskiego
  • ul. Poznańską - Kruszwicką i F. Focha.

W obszarze podstrefy B są obszary wokół strefy A ograniczonej: ul. Zygmunta Augusta, bocznicą kolejową, Kamienną, S. Wyszyńskiego, M. Skłodowskiej-Curie, Pestalozziego, Jagiellońską, Krakowską, Toruńską (od Torbydu), Ustronie, Kujawską, Wałami Jagiellońskimi, Grudziądzką, W. Teskowej, placem Poznańskim, Doliną, Wrocławską, Grunwaldzką, Graniczną, Unii Lubelskiej i M. Langiewicza. Warto zwrócić uwagę, że tą strefą objęte będzie również parkowanie wzdłuż ul. Grunwaldzkiej do skrzyżowania z ul. J. Kraszewskiego.

W podstrefie C nadal znajdować będzie się część parkingu wielopoziomowego przy ul. Grudziądzkiej.

Na Wyżynach ludzie są wściekli. Spółdzielnia postawiła im pod blokiem parkomaty. "To cios!"

Łosie spacerują po centrum Bydgoszczy
Polska na ucho
Jedną nogą w finale
Bydgoszcz Radio ESKA Google News
Ekstremalny quiz ortograficzny
Pytanie 1 z 15
Które słowo jest napisane poprawnie?