Galeria

Ponowne otwarcie hali targowej w Bydgoszczy, a tam raczej pusto. Jak wygląda nowy Gwar foodhall?

2024-06-15 17:19

W czerwcu na facebookowym profilu hali targowej, od teraz funkcjonującej pod nazwą Gwar foodhall, regularnie pojawiały się filmiki promujące nowe lokale. Jednakże dopiero 12 czerwca operator poinformował, że otwarcie nastąpi w piątek, dwa dni później. Byliśmy tam chwilę po otwarciu, a tam pustki. Zobaczcie zdjęcia!

Hala targowa znowu działa. Byliśmy na otwarciu

Hala targowa, na której remont i ponowne otwarcie bydgoszczanie czekali latami, funkcjonowała przez około pół roku. Pięciu restauratorów, którzy prowadzili tam swoje działalności, na początku 2024 roku zdecydowało się z tym skończyć.

Wskazywali na wysokie czynsze, dodatkowe opłaty, brak wydarzeń i atrakcyjnej oferty handlowej, które mogłyby przyciągnąć ludzi do tego zabytkowego budynku przy ul. Magdzińskiego. Krytykowano również zarządzanie obiektem oraz trudności w komunikacji z operatorem (spółką Net2B, która została wybrana w konkursie ogłoszonym przez miasto i była jedyną kandydatką do tego zadania).

Hala została zamknięta w lutym, oficjalnie mówiono o tym jako o tymczasowym rozwiązaniu. I jak wkrótce się dowiedzieliśmy – halę czekać miało ponowne, szybkie otwarcie. Budynkiem (którego właścicielem jest miasto) zarządza operator, nie zalega z opłatami do miejskiej kasy. Zapowiedział nowe otwarcie pod szyldem Gwar foodhall, z nowymi najemcami. W czerwcu hala stopniowo przedstawiała restauracje, które będą tam działać. Jej otwarcie zaplanowano na 14 czerwca.

Te lokale są w Gwar foodhall

Poza istniejącymi już lokalami takimi jak The Fry (frytki), Silk&Spicy (kuchnia azjatycka) oraz Fyrtel (cocktailbar), operator otworzył też nowe miejsca gastronomiczne w Gwar foodhall. W Manufakturze Pierogów można delektować się pierogami, w Johnie Pizza pizzą, a w Pan Pancake naleśnikami.

Pojawiły się również burgery od Ride or Die oraz sandwicze w Chulita Sando Klub, który obiecuje zaspokoić nawet najbardziej wymagające podniebienia, serwując „dirty sandwicze” oraz taco. Oprócz miejsc z jedzeniem jesienią w hali mają pojawić się inne atrakcje. BAZAR, czyli lokal handlowy w budynku przy ul. Podwale, a także DOOM COOLTURY – piwnica obiektu (przestrzeń handlowo-muzealna, strefa eventowo-rozrywkowa).

Strefa kibica w Gwar foodhall. Program wydarzń

W hali będzie można oglądać mecze w ramach Euro 2024.

Oto program na weekend otwarcia rozgrywek Euro 2024:

14 czerwcagodz. 15-19. Mosaic Circus. Pokazy artystyczno akrobatyczne20.30-21. Ceremonia otwarcia Euro 202421. Emisja meczu

15 czerwca 13.-16. Koncert dziecięcej orkiestry recyklingowej z warsztatami15., 18.: 21. Strefa kibica

16 czerwca12.30-13.30 Warsztaty pizza art - malowanie na kartonach13.30-14.30 Konkurs jedzenia hamburgerów13.30-14.30 Malowanie twarzy w barwy polskiej flagi15.-17. Emisja Meczu

Zobacz zdjęcia z otwarcia Gwar foodhall w Bydgoszczy!

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?