Pora złożyć Bydgoskie Autografy. Wiesz, kogo nimi uhonorować? Zgłoś to miastu!

i

Autor: UM Bydgoszcz

ludzie z pasją

Pora złożyć Bydgoskie Autografy. Wiesz, kogo nimi uhonorować? Zgłoś to miastu!

2024-07-14 10:07

Do 20 sierpnia można zgłaszać kandydatury do Bydgoskich Autografów. To powinny być osoby, które wyjątkowo angażują się w życie miasta i budują jego pozytywny wizerunek. Macie kogoś takiego na myśli?

Oni już złożyli autografy na ul. Długiej. Zasłużyli sobie na to!

Bydgoskie Autografy to sposób na wyróżnienie ludzi szczególnie zasłużonych dla miasta, osób działających na rzecz jego promocji, ambasadorów Bydgoszczy w Polsce i na świecie. Aleja Autografów na ulicy Długiej powstaje już od 2007 roku. Dotąd kilkadziesiąt osób, reprezentujących wiele dziedzin społecznej i zawodowej aktywności, pozostawiło tam swoj ślad. Są wśród nich znani sportowcy, politycy, filmowcy, lekarze, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata kultury, m.in. Irena Szewińska, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Adam Sowa, Maciej Figas, Krzysztof Herdzin, Leonard Pietraszak, Tomasz Gollob, bracia Marek i Tomasz Sekielscy, bracia Roman, Czesław, Ryszard i Stanisław Abramczykowie.

Jak zgłosić kandydatów do Bydgoskich Autografow?

Co ważne, żeby zgłoszona przez nas kandydatura była w ogóle rozpatrywana, musimy dołączyć do zgłoszenia rekomendację: organizacji pożytku publicznego, fundacji, klubu sportowego, organizacji studenckiej, izby zawodowej, koła naukowego, instytucji kultury, placówki oświatowej bądź uczelni.

  • Zgłoszenia można dokonać online lub poprzez wypełnienie formularza oraz dostarczenie lub przesłanie go pocztą na adres Urzędu Miasta (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz) lub drogą elektroniczną, na adres: autografy@um.bydgoszcz.pl.
  • Jeden wnioskodawca może zgłosić maksymalnie trzy kandydatury.
  • Wyróżnienie nei może być przyznane pośmiertnie. 
Hulajnoga elektryczna zniknęła, a policjanci z Bydgoszczy szukają tego mężczyzny. Rozpoznajesz go?

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?