Policja

i

Autor: fsHH/CC0/pixabay.com

Potężny mandat dla 18-latka z Bydgoszczy. Prawko odebrał w styczniu

2022-04-21 14:08

Bydgoska drogówka zamierzyła młodego kierowcę, którzy przekroczył prędkość. Szaleńcza jazda będzie go teraz słono kosztować.

Młody kierowca długo nie nacieszył się prawem jazdy. Udało mu się zdać egzamin w styczniu. Teraz prawko zatrzymali mu policjanci.

Funkcjonariusze z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego kontrolowali prędkość na ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Namierzyli citroena, który poruszał się ze znaczną prędkością.

Mundurowi, korzystając z ręcznego miernika prędkości, zarejestrowali jego dokładną prędkość. Wynik to 133 km/h w terenie zabudowanym, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h

- informuje kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Kierowca auta został zatrzymany do kontroli. Podczas legitymowania okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 18-latek, który nabył uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B pod koniec stycznia.

Mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/m, więc funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy. 18-latek dostał też mandat w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Wagary z Politechniką Bydgoską