Stare reklamy

i

Autor: pexels/YouTube/screen

QUIZ

Reklamy z lat 90. Czy rozpoznasz jakiego produktu lub usługi jest ta reklama? Rozwiąż nasz QUIZ!

2024-06-04 8:22

Jeszcze 20/30 lat temu reklamy telewizyjne nie wydawały się tak irytujące jak obecnie. Przedstawiały one jakąś historię i zawierały niekiedy żarty. Niektórzy po dziś dzień pamiętają słynny tekst „ojciec prać” z reklamy Polleny 2000. Jak wiele reklam sprzed lat zapamiętałeś? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę!

Pierwsza w historii reklama telewizyjna została wyemitowana w Stanach Zjednoczonych 1 lipca 1941 roku. Była to promocja marki Bulova. W Polsce pierwsza pojawiła się dopiero w 1958 roku. Jednakże to spot reklamowy Prusakolepu z 1983 zainicjował serię współczesnych reklam w polskiej telewizji.

Chabrowa łąka na Podkarpaciu

Styl audiowizualnych promocji emitowanych na małym ekranie (na podobieństwo stylu zachodniego) zmienił się dopiero w latach 90. I choć po kilku dekadach na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieco kiczowate, wiele z nich utrwaliło się w naszych pamięciach do dziś. Czy rozpoznasz te reklamy? Sprawdź!

Czy rozpoznasz te reklamy z lat 90.?

Pytanie 1 z 10
Dwójka dzieci biega po magicznym sadzie owocowym. Nagle na drzewie pojawia się wąż, a owoce zmieniają się w „pewien słodycz”. Jest to reklama...
Czy rozpoznasz te reklamy z lat 90.?