Shrek, Shrek 2 czy Shrek Trzeci. Zgadniesz, o którą produkcję chodzi? Rozwiąż nasz QUIZ

i

Autor: YouTube/screen

QUIZ

Shrek, Shrek 2 czy Shrek Trzeci. Zgadniesz, o którą produkcję chodzi? Odpowiedz na pytania w naszym QUIZIE

2024-07-19 15:09

"Shrek", w reżyserii Andrew Adamsona i Vicky Jenson, rewolucjonizował kino dziecięce, wprowadzając do bajek humor skierowany wyłącznie do publiczności dorosłej. Dzięki temu podczas seansu ze śmiechu płakały zarówno dzieci, jak i ich rodzice, lecz w innych momentach produkcji. Kultowa animacja doczekała się aż trzech kontynuacji. Oglądałeś wszystkie części Shreka? Zadamy ci 10 pytań dotyczących fabuły lub kultowych tekstów. Rozpoznasz, o którą część filmu nam chodzi? Sprawdź się w naszym quizie!

W 2001 roku studio DreamWorks wydało swoją pierwszą przełomową animację po "Mrówce Zet". Film opowiadał o przygodach zielonego ogra, gadającego osła i księżniczki, zdobył ogromną popularność i przez lata doczekał się kontynuacji w postaci trzech kolejnych części (Shrek 2, Shrek Trzeci i Shrek Forever After).

Szczególnie w Polsce film „Shrek”, jak i jego kontynuacje stały się bardzo popularne. Niedawno Eddy Murphy, który w oryginalnej wersji dubbingowej podkłada głos za Osła, zdradził, że przygotowania do piątej odsłony filmu są na zaawansowanym etapie, a premiery spodziewać możemy się nawet w 2025 roku. Tego nie potwierdziło jednak studio DreamWorks, które od 2019 jest częścią innego giganta - Comcast Corporation, właściciela m.in. wytwórni filmowej Universal Pictures.

Oglądałeś wszystkie części Shreka? Zadamy ci 10 pytań dotyczących fabuły lub kultowych tekstów. Rozpoznasz, o którą część filmu nam chodzi? Sprawdź się w naszym quizie!

Shrek, Shrek 2 czy Shrek Trzeci. Zgadniesz, o którą produkcję chodzi? Rozwiąż nasz QUIZ

Pytanie 1 z 10
W której części Shreka możemy usłyszeć anegdotkę o relacji Żwirka i Muchomorka?
EXB DR EWA PIETRZYK-ZIENIEWICZ
Listen on Spreaker.