Spacerem i rowerem zapuścimy się dalej wzdłuż Brdy. Kolejny odcinek bulwarów czeka rewitalizacja

i

Autor: UM Bydgoszcz

inwestycje

Spacerem i rowerem zapuścimy się dalej wzdłuż Brdy. Kolejny odcinek bulwarów czeka rewitalizacja

2024-07-14 10:07

Nabrzeże Brdy od ul. Żabiej do nowych mostów Kazimierza Wielkiego przejdzie rewitalizację. To będzie kolejny odcinek nad rzeką idealny do aktywnego wypoczynku - spacerów, biegania czy jazdy na rowerze. Wcześniej miasto zleciło już odnowienie fragmentu od ul. Krakowskiej do Żabiej.

Rowerzyści już nie będą musieli kombinować, jak przejechać wzdłuż Fordońskiej w Bydgoszczy

- Przebudowa bulwarów to zadanie, które bydgoszczanie uznali za jeden z inwestycyjnych priorytetów – podkreśla Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. - Wpisuje się w nasz zwrot ku wodzie. Dzięki tej inwestycji Bartodzieje, jedno z największych osiedli, otwieramy na Brdę. Tworzymy nie tylko nowe miejsce rekreacji, ale równocześnie zbudujemy ważną trasę rowerową, równoległą do ruchliwej ulicy Fordońskiej - dodaje.

Jak zmienią się bulwary nad Brdą?

  • Zakres zlecanych prac obejmuje rewitalizację nabrzeża pomiędzy ul. Żabią i mostami Kazimierza Wielkiego. Chodzi o to, by wykorzystać bogactwo zieleni, które już dziś tam jest oraz użyć naturalne materiały do umocnienia brzegów.
  • Inwestycja realizowana będzie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.
  • Wykonawca w pierwszej kolejności opracuje projekt, zdobędzie niezbędne pozwolenia, a następnie z marszu zacznie roboty budowlane.
  • Realizacja całego przedsięwzięcia po zawarciu umowy zajmie około 30 miesięcy.

W zakres prac będą wchodziły m.in.: przebudowa umocnienia nabrzeża, budowa nowych asfaltowych ścieżek rowerowych, a także odcinków ścieżek pieszo-rowerowych łączących ul. Żabią z ul. Fordońską i przy mostach Kazimierza Wielkiego, montaż nowoczesnego oświetlenia, wyposażenie bulwaru w elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne), oznakowanie nowych ścieżek.

Co jeszcze zmieni się nad Brdą na Bartodziejach i w centrum miasta?

Na początku roku miasto zawarło umowę na przebudowę bulwarów od ul. Krakowskiej do ul. Żabiej oraz rewitalizację Wyspy św. Barbary. Trwają zaawansowane prace projektowe. Realizacja robót budowlanych planowana jest na lata 2025-2026.

Hulajnoga elektryczna zniknęła, a policjanci z Bydgoszczy szukają tego mężczyzny. Rozpoznajesz go?

W którym roku Fordon stał się częścią Bydgoszczy? Dlaczego ul. Długa ma taką nazwę? Rozwiąż QUIZ z historii miasta

Pytanie 1 z 12
W którym roku Fordon (osobne miasteczko) został przyłączony do Bydgoszczy?