Teatr Polski w Bydgoszczy wysyła mamy na Księżyc i to w okazyjnej cenie

i

Autor: Natalia Kabanow

Dzień Matki

Teatr Polski w Bydgoszczy wysyła mamy na Księżyc i to w okazyjnej cenie. Znamy szczegóły wyprawy

2023-05-25 15:36

Dzień Matki można świętować w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W planach są specjalne pokazy spektaklu „Srebrny glob” w reżyserii Michała Buszewicza.

27 i 28 maja o godz. 19 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (w pawilonie przy ul. Gdańskiej 47a) odbędą się specjalne pokazy spektaklu „Srebrny glob” w reżyserii Michała Buszewicza. To okazja do wspólnej podróży na Księżyc w promocyjnej ofercie przygotowanej na Dzień Matki.

  • Wszyscy widzowie, którzy będą chcieli zaprosić na to wydarzenie swoją mamę, będą mogli kupić dwa bilety w cenie jednego normalnego, czyli za 60 zł.
  • Z promocji będzie można skorzystać tylko w kasie biletowej teatru. Bilety do kupienia do 26 maja między godz. 14 a 18.

- Sztuka powstała na motywach powieści Jerzego Żuławskiego „Na srebrnym globie: rękopis z Księżyca”  - mówi Aleksandra Rzęska, kierowniczka działu komunikacji TP w Bydgoszczy. - Pięciu śmiałków umieszczonych w pocisku-kapsule kosmicznej wyrusza na Księżyc, by dotrzeć na jego niewidoczną stronę i stworzyć tam świat lepszy niż ziemski. Odcięci od łączności z ojczystą planetą i pozostawieni sami sobie dają jednak początek plemieniu księżycowemu dalekiemu od ich marzeń - dodaje.

Teatr Polski w Bydgoszczy wysyła mamy na Księżyc i to w okazyjnej cenie

i

Autor: Natalia Kabanow

Aleksandra Rzęska dodaje, że spektakl przymierza się do wielkich narracji o zdobywcach, zwycięzcach i zbawicielach. Opowiada o próbach odcięcia się od ziemskich błędów i mimowolnym ich powtarzaniu. Przeciwstawia im narrację o chęciach, próbach i nieporadnościach, które swoje słabości próbują maskować wielkimi gestami.