TikToker obraził Bydgoszcz. Internauci oburzeni: „To jedno z najpiękniejszych miast, ale dzieci nie doceniają”

i

Autor: TikTok/screen, D. Witt

wokół nas

TikToker obraził Bydgoszcz. Internauci oburzeni: „To jedno z najpiękniejszych miast, ale dzieci nie doceniają”

2024-06-03 14:33

Tiktoker o pseudonimie Pasiek stworzył krótką listę najgorszych, jego zdaniem, miast w Polsce. Bydgoszcz znalazła się drugim miejscu tuż po Warszawie. „Ktoś tu powiela stare nieaktualne stereotypy”, „Bydgoszcz to jedno z najpiękniejszych miast, ale dzieci nie doceniają” – komentują oburzeni internauci. Szczegóły poniżej.

W 2024 roku portal Business Insider po raz kolejny opublikował zestawienie miast wojewódzkich, oceniając je pod kątem atrakcyjności dla życia. Autorzy badania wzięli pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne, średnie wynagrodzenia czy dostępność mieszkań, ale również dostęp do opieki zdrowotnej, jakość powietrza czy dostęp do instytucji kultury.

Bydgoszcz zajęła w rankingu najlepszych miast do życia 2024 wysokie, szóste miejsce. Miasto na przestrzeni ostatnich kilku lat zachwyciło już niejedną znaną osobę. W zeszłym roku Bydgoszcz odwiedziła znana modelka i popularna influencerka, Sylwia Butor.

- Bydgoszcz mnie urzekła, mówię szczerze. Nie wiem, kto tym miastem zarządza, bo się na tym, ludzie nie znam, ale jest czyściuteńko, ładniuteńko, wszystkie budynki super odnowione. Naprawdę, jestem w szoku. Jak napisałam na moim drugim profilu, gdzie jestem, wszyscy pisali mi, że Bydgoszcz to „brzydgoszcz”. Odpowiem tak: Bóg was opuścił – komentowała na TikToku.

Jednak nie wszystkim stolica Kujaw i Pomorza przypadła do gustu. W kwietniu bieżącego roku tiktoker o pseudonimie Pasiek opublikował w social mediach nagranie, na którym wskazał – jego zdaniem – najgorsze miasta w Polsce. Swoją listę zatytułował „Top 5 najgorszych miast do mieszkania w Polsce”.

Bydgoszcz znalazła się druga na liście tuż po Warszawie. Zdaniem tiktokera stolica jest droga i zakorkowana.

- Jeżeli lubisz płacić 1 500 zł za pokój, albo 2,5 tysiąca za kawalerkę, która wygląda jak z PRL-u, to jest to idealne miasto dla ciebie. Pomijając już fakt, że jak o 16 chciałbyś gdzieś pojechać samochodem to zapomnij o tym, bo spędziłbyś dwie godziny w korku. W Warszawie metro jest twoim najlepszym przyjacielem – podaje tiktoker.

Już na miejscu drugim, na swojej liście, influencer wymienił Bydgoszcz. Dlaczego zdaniem internauty w mieście nie warto zamieszkać? Bynajmniej nie chodziło o ceny mieszkań.

- Byłem trzy razy w Bydgoszczy i ludzie z Bydgoszczy nie obraźcie się, moim zdaniem jest to jedno z najbrzydszych miast w Polsce. Ale całe szczęście macie blisko do Torunia – podsumowuje.

Następnie na liście tiktokera znalazły się: Radom, Olsztyn i Sosnowiec.

Nagranie tiktokera skomentowali oburzeni internauci:

- Ej, ale Bydgoszcz ma swój klimat! - komentuje internautka.

- Bydgoszcz jest pięknym miastem – dodaje druga.

- Powiem prosto. Bydgoszcz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Ale niestety dzieci nie doceniają – podaje inny internauta.

- Bydgoszcz to świetne miasto do życia, dużo zieleni, rzeka, ktoś tu powiela stare nieaktualne stereotypy – zaznacza kolejny.

Warto zauważyć, że czwarte najgorsze, zdaniem influencera, miasto do życia – Olsztyn, zostało wskazane jako najlepsze miasto do życia w 2024 roku i to nie przez internautów, lecz przez ekspertów, którzy w tym temacie prowadzili badania.

Z kolei tezie influencera na temat Bydgoszczy zaprzeczają również statystyki podane przez serwis Skyscanner, zgodnie z którymi zainteresowanie lotami do Bydgoszczy wzrosło o 300%. Wszystko za sprawą turystów zza granicy, w głównej mierze Brytyjczyków, którzy zakochali się w naszej polskiej „Wenecji” znajdującej się obok bydgoskiej Wyspy Młyńskiej.

Co więcej, Bydgoszcz znalazła się w pierwszej piątce Travel Trends 2024, a brytyjscy turyści uznali ją za najszybciej zyskujące miasto w Polsce.

Chabrowa łąka na Podkarpaciu