Rekordziści

To najlepszy kebab w Polsce! Gdzie serwują najsmaczniejsze dania w bułce? Internauci wskazali punkt [RANKING]

2024-06-15 17:18

Gdzie można zjeść najlepszego kebaba w Polsce? Opinie są różne. Bazując na recenzjach użytkowników portalu "Top of", stworzyliśmy listę 10 lokali, które zdobyły uznanie klientów z całego kraju. Zobacz, które miejsca znalazły się w czołówce – pełen ranking prezentujemy poniżej w naszej galerii.

W 1972 r przy berlińskim Dworcu Zoo  niemiecki kucharz tureckiego pochodzenia - Kadir Nurman zaczął sprzedawać swój specjał. Opiekane mięso (które kręciło się na palu) podawane było w niecodzienny sposób, bo w bułce z dodatkami zyskało szybko stało się popularne. Niedługo później döner kebab obiegł już cały kraj, a następnie Europę. Obecnie danie zjemy również na innych kontynentach.

Szczególnie w Polsce döner kebab zgromadził rzeszę „fanów”, a punktów serwujących danie mamy kilkadziesiąt w każdym mieście. Pytanie tylko, który z nich jest najlepszy?

Wszystkie biznesy Filipa Chajzera. Kebab i dziennikarstwo to nie wszystko!

Ostatnio przedstawiliśmy wam ranking najlepszych kebabów w Bydgoszczy. Stworzyliśmy go na podstawie opinii samych mieszkańców. Tym razem pokażemy wam ranking dziesięciu najlepszych kebabów w Polsce! Ten utworzyliśmy natomiast na podstawie zestawienia 100 najlepszych kebabów w Polsce, przygotowanego w 2022 roku przez serwis „Top 100 of Poland”. Zobacz naszą galerię.

Listen on Spreaker.